Wpis z mikrobloga

mircy, czy ktoś poleci jakiś małej mocy (i niezadrogi) board/pc/zestaw co by miał gigabitowy ethernet? migruję router z optiplexa na coś mniejszego i szukam inspiracji. może być arm albo x86, nie robi różnicy. posiadanie usb 3.0 na plus.
potrzebuję tylko jeden 1ge oraz parę usb, nic więcej. żadnego specjalnego storage, nvme nic. to może chodzić nawet z karty pamięci.
#siecikomputerowe #diy #pcmasterrace
  • 15
  • Odpowiedz
s720


@con987: to nadal wciul prądu przy pracy 24/7

potrzebuję tylko jeden 1ge oraz parę usb


@rhqq: jeśli faktycznie wystarczy x86 bez 64 bitów, to są maszynki pokroju choćby terminali Dell, gdzieś mam fx170, chodzi na 15W zasilaczu od routera. Tylko mi się pomysły skończyły co tam można wrzucić 32 bitowego. No chyba że openwer
A no i nie ma USB 3.0
  • Odpowiedz
@rhqq: jakbym miał teraz kupować to bym kupił co innego. Ile ciągnie to nie wiem, nie mierzyłem, tylko udało się go odpalić na tym co w grach miałem. W necie piszą że 9w żre, nawet 1A zasilacz wystarcza. W sumie to Dell przemianował terminale na WYSE wybor na allegro całkiem spory

Tak z ciekawości co na tym chcesz postawić?
  • Odpowiedz
@wypokowy_expert: aktualnie siedzi tam archlinux. i tak bedzie docelowo. wszystko sobie podlubalem w iptables i networkmanagerze, więc tylko zmigruję ustawienia i zostawię aby działało.
@nandrolone: wysyłka skąd i za ile?
  • Odpowiedz
@piotrek2555: bo chcę normalny system, na którym odpalę resztę rzeczy. miałem dedykowany router na openwrt, i to niebylejaki, bo turrisa omnię, to była porażka. nic normalnego na tym się nie dało odpalić, bo trzeba kompilować było z muslem od zera. a chcę mieć all-in-one.
  • Odpowiedz
@piotrek2555: absolutnie odpada. turris omnia miał to od 5 lat i to była kolejna padaka. szczególnie, że forsowali lighthttpd czy tam inne gówno, i robić przekierowania na tym do nginxa to jedno wielkie X D
  • Odpowiedz