Wpis z mikrobloga

Mireczki, ale przypał mam, #!$%@?. Poprosiłem w firmie o podwyżkę, ale szef powiedział coś o listopadzie XD
Nie chciało mi się czekać to zacząłem odpowiadać na zaproszenia od firm na rozmowy i rozesłałem kilka CV. Przedwczoraj przyjąłem oferte pracy za prawie 2x tyle co mam teraz, dla mnie to ogromny skok + praca w IT to będzie jako tester + full remote. Dzisiaj w firmie dostałem 1000zl brutto podwyżki i powiedziałem szefowi, że jestem zadowolony XD

Do 22 muszę złożyć wypowiedzenie, ale czuje sie jak gówno xD
Zespół mam zajebisty, prace też, bezstresową, wszystko ogarniam, ale zarobki no dokuczają mi. Szef mi też powiedział, że w przyszłym roku szanse na mida mam po listopadzie, bo wtedy mija mi rok pracy w firmie. Nie powiem no 1k cos tam daje, ale to dalej 2.5k netto różnicy jaką będę miał w nowej firmie (mam 4.5k netto po podwyżce, a będę miał 7k). Jednocześnie czuje dobrze i źle #!$%@?. Chciałbym móc pracować obydwu firmach.

Minusem też remote jest to, ze ja sobie lubie pogadać, posłuchać, a na remote raczej tego nie będzie. #!$%@? jednocześnie człowiek chce tego i tego, fuck
#praca #pracbaza #czujezleczlowiek
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Tytyka: Żadnych sentymentów. Idź do nowej, rozwojowej pracy.

Najwyżej bądź uczciwy i powiedz wsześniej o wypowiedzeniu niż w ostatnim możliwym dniu, żeby nie palić mostów, ale jasno zasygnalizować, że może jesteś zadowolony z atmosfery pracy i małej podwyżki, ale trafiła się lepsza okazja przypadkiem, więc "szef rozumie...".
@Tytyka: "w przyszłym roku szanse na mida mam po listopadzie, bo wtedy mija mi rok pracy w firmie" - nie rozumiem tego zdania, listopad przyszłego roku to ponad rok od dzisiaj.

Ile masz doświadczenia? Tester manualny czy automatyczny?
@Szczerbas: automatyczny, i tak napisałem to niezrozumiale. Po listopadzie tego roku zacznie się rozmowa o przejściu na mida co prawdopodobnie ziści się w styczniu/lutym przyszłego roku.