Wpis z mikrobloga

#mirkowyzwanie

Wylosowałem taki zestaw zadań:

1. Spróbuj samodzielnie zrobić makramę.
2. Znajdź i zwiedź ciekawe opuszczone miejsce w swojej okolicy (urbex).
3. Przygotuj nalewkę owocową.

Oczywiście jako członek narodu wybranego muszę pielęgnować swoją polskość, to też wybór padł oczywiście na 3. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Akurat chciałem zrobić nalewkę, więc to wyzwanie jeszcze bardziej mnie popchnęło w tym kierunku. Jako, że moimi ulubionymi owocami w sezonie są maliny, to postanowiłem zrobić nalewkę właśnie z nich. Znalazłem więc na OLX jakiegoś handlarza malinami i zakupiłem od Niego 6kg xD . Do tego wszystkie niezbędne przybory, czyli słoiki, butelki i sito kawowe kupiłem w IKEA.

Koniec końców wykorzystałem 5kg, ostatni kilogram poszedł po połowie na schrupanie i ciasto. Każdy z 5 słoików 1,8L pomieścił 1kg malin zalanych spirytusem. Posiliłem się tutaj 60 woltażowym spirytusem nalewkowym od soplicy. Ostatecznie po zlaniu wyszło 7L tego napoju bogów. Spodziewałem się mniej, więc na ostatnie zlewki musiałem wykorzystać słoik xD . W wolnej chwili podjadę do IKEA i kupię jeszcze jedną butlę.

No i teraz musi jeszcze sobie pół roku postać i będzie cały arsenał na przyszłe popijawy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dla zainteresowanych kilka dodatkowych zdjęć z procesu w komentarzach. Jeśli są jacyś eksperci nalewkowi, to ew. rate my setup ( ͡ ͜ʖ ͡)

#pijzwykopem #gotujzwykopem #nalewki
ThaFog - #mirkowyzwanie

Wylosowałem taki zestaw zadań:

1. Spróbuj samodzielnie ...

źródło: comment_1659731953wPqwneNip1066EFkePcIMW.jpg

Pobierz
  • 10