Wpis z mikrobloga

W temacie #ogrzewanie i #budujzwykopem

Szanowni Państwo, wielkie xD z namawiających na pellet wiosna tego roku.
Przyznaję że mój wewnętrzny Janusz burzył się, jak usłyszałem przed chwilą w radiu, że będą dotacje czy tam inne gównozwroty dla palących pelletem xD ale wszedłem na allegro i zobaczyłem po ile ten cud nad cuda stoi. XD
Pamiętam jak dziś, te rozmowy i #gownoburza "pellet już jest po sezonie, już tanieje" xD

Ale luz, policzyłem ile będzie kosztować prąd do mojej #pompaciepla jak zwiększą VAT, i jak to się mówi mam to w pompie ( ͡° ͜ʖ ͡°) jpdl.

Gdyby ktoś był uprzejmy procentowo podać podwyżki na gazie z rury i butli był bym wdzięczny.
Prąd w PGE jest po 0.7 zł Przy VAT 5% ...jak zwiększą będzie po 0.83zl

Z dołu czyli na końcu postu przepraszam za powyższe, wiadomo że sytuacja jest na pewno wynikiem nieprzewidzianych okoliczności ( ͡ ͜ʖ ͡) tzn. mam nadzieję że prąd nie zdrożeje za bardzo i pompa nie wytnie psikusa.

Pozdro z fartem, trzymajcie się tam budujący, nieźle wyzwania przed Wami.
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@kuncfot: w G12w tani mam po 42gr z 5%vat i taki zazwyczaj używam do pompy ciepła. Zobaczymy czy PIS zgodzi się podwyższyć ceny prądu dla konsumentów to poziomu rynkowego czyli +180% nie wydaje mi się

Dopłaty do paliw kopalnych są bez sensu, nie po to mamy dopłaty do OZE i opłaty CO2 żeby teraz działać na odwrót. Zero konsekwencji
@zibizz1 paliwa kopalne - zapomniałem i tym napisać - z tego co mówili w radio to jakieś chore miliardy dopłat będą. Inflacja lubi to.

Chyba za rok będziemy w innym świecie.
podwyższyć ceny


@zibizz1: ale przecież nie da się tego zrobić inaczej.
Nie ma kto tego finansować.
Próbowali na biznes zrzucić, ale efekt jest taki że biznes się zwija bo go nie stać na 2,50 za kWh
@zibizz1: co to jest 2mld
Dopłacając 1zl do 1kwh to starczy na 2000GWh .... Jeśli domy prywatne zużywają 50-60GWh to taka kasa starczy na dwa m-ce dopłat do prądu.

Jeśli typowy dom zużywa 4MWh rocznie to ktoś musi dopłacić te 4-6 tys rocznie od domu
@kuncfot: @varoves: ja mam bekę że zniknięcia naganiaczy na kable grzejne czy inne cudowne maty grzewcze + fotowoltaika. Jeszcze ze dwa lata temu się kłóciłam na forach, że wcale to nie jest ekologiczne bo w zimie ciągniesz 3 x tyle prądu z węgla niż PC i co będzie jak zasady się zmienią, prąd podrożeje i zostaną za rachunkami 6-10 tys. za grzanie domu.