Wpis z mikrobloga

@kwiatosz: Tylko dlaczego na stronie gov.uk jest napisane?:

If you have pre-settled status, you can spend up to 2 years in a row outside the UK, the Channel Islands or the Isle of Man without losing your status


O settled jest napisane, że nie powinno się być dłużej niż 6 miesięcy bo to jest potrzebne jako "continuous residence", ale o pre-settled jest napisane, że można nawet opuścić UK do 2 lat
@fefler:
Jesli masz pre-settled i nie ma cie dluzej niz 2 lata - tracisz status
Jesli masz pre-settled i chcesz settled musisz byc w uk przez 5 lat pod rzad, 6 miesiecy z kazdych 12 miesiecy mozesz spedzic poza UK.
Jesli masz pre-settled i bedziesz poza UK ponad 6 miesiecy w ciagu dowolnych 12 miesiecy z powodu innego niz na stronie to 5 lat potrzebne do settled liczy sie od nowa
@kwantowykocyk: Właśnie chodzi mi o to, żeby nie stracić statusu pre-settled jeszcze przez te 3 lata co go jeszcze mam (bo mam ważny do października 2025) - wiesz może gdzie się składa dokumenty, żeby nie stracić tego statusu po 2 latach?
Na stronie gov.uk?
Jak składałem aplikację o pre-settled status, to składałem to przez aplikację "EU Exit: ID documents check", ale teraz jak tam wchodzę, to jest pytanie "Do you apply
@fefler: nie rozumiem o co Ci chodzi w poście. Pre-settled dostaje się tylko raz.

Można go stracic, ale nie można go przedłużyć.
Pre-settled zamieniasz na settled po 5 latach pobytu w UK. Musisz się oczywiście na settled kwalifikowac.

Nic nowego nikt tutaj nie napisze oprócz tego co jest na gov.uk