Wpis z mikrobloga

Autostrada z Legnicy do Wrocławia nieprzejezdna.
Z kolei linia kolejowa Wrocław-Legnica jest przejezdna. Dodatkowo warto nadmienić, że dopuszczalna prędkość na niej wynosi 160 km/h, a czas przejazdu między oboma centrami miast wynosi nawet 36 minut.

#dolnoslaskie #kolejedolnoslaskie #kolej #wroclaw #pociagi #transport
Tom_Ja - Autostrada z Legnicy do Wrocławia nieprzejezdna. 
Z kolei linia kolejowa Wr...

źródło: comment_16596893810QnTCD2zFsY2UO5wEnMnyb.jpg

Pobierz
  • 20
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Tom_Ja: jeśli KD jeżdżą 160 to szacun w #!$%@? bo nie każdy przewoźnik daje drugiego maszynistę po to żeby takie prędkości rozwijać podczas gdy pociąg ma się zatrzymywać co stacyjke
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@Tom_Ja: dlaczego nadal koleje nie będą alternatywą auta dla większości użytkowników? Bo nawet jeśli jedno połączenie jest ekstra, to reszta systemu leży i kwiczy.

Z domu we Wrocławiu do Jawora dojadę autem w godzinę. Koszt paliwa to około 20 zł. Taka sama trasa autobusem miejskim + pociągami to 3h. Koszt biletów to około 28 zł.

Oczywiście auto to ogromne koszty, ale podróżując po Polsce, albo posiadając dziecko, ciężko w Polsce żyć
@KierownikW10 no i kolejna sprawa to częstotliwość kursów. Swego czasu jeździłem KD do różowej do Wałbrzycha. 6 przystanków tramwajem na fat, lodem 56 minut do szczawieńska i jakieś 15 minut spaceru. Niby spoko, ale... W poniedziałek musiałem wstawać o 6 żeby na 7:30 być we Wrocławiu szybko na chatę, jakąś kawa, śniadanie i na 9 do roboty. Jadąc samochodem wstawałem o 7 piłem kawę, jadłem śniadanie wiozłem różową do pracy i na
@PurpleHaze: jadąc z centrum miasta A do miasta B autem po autostradzie mam średnią prędkość 75 km/h, w takim razie autostradowe 140 to chwyt marketingowy? :)

Realna jest zawsze niższa od maksymalnej, co nie znaczy że maksymalna jest nieobiektywnym wyznacznikiem.
@Tom_Ja

czas przejazdu między oboma centrami miast wynosi nawet 36 minut.

Tylko w rozkładzie. Kilka razy ostatnio jechałem tym najszybszym połączeniem i za każdym razem się spóźniał
Biorąc pod uwagę powyższe, tłumy ludzi na dworcu i fakt, że jadąc pociągiem muszę korzystać też ze zbiorkomu we Wrocławiu - wolę stać w korku na A4. Jest wygodniej, a często nawet szybciej niż pociągiem. A jak się jedzie w dwie osoby to nawet taniej.
@Karatte: tyle ze pociagii tyle tam nie wyciagaja. Ja wiem czym jest srednia i maksymalna, ale to juz pan pociagowy wyjasnik, ze 160km/h wymaga dwoch maszynistow.
Nie ma opcji na 2 w KD, pewnie daloby rady w tym interciry ktory jezdzi, ale tez w to watpie.

Dlatego napisalem, ze to chwyt marketingowy.
@PurpleHaze: wyciągają, niektóre kursy faktycznie jadą w podwójnej obsadzie bo KD ma uczulenie na system ETCS.

Jak nie wierzysz sprawdź sam, wszak KD udostępnia pozycję i prędkość pojazdów.

Chwyt polega na tym że tych kursów jest zaledwie kilka, a obrazek sugeruje że to norma.
Autostrada z Legnicy do Wrocławia nieprzejezdna.

Z kolei linia kolejowa Wrocław-Legnica jest przejezdna.


@Tom_Ja: no zajebiście, teleportuje sobie auto z wrocka do Legnicy (która z resztą omijam) żeby wsiąść w pociąg przejechać kawałek i dalej znowu jechać samochodem
@Tom_Ja: o kurde miałem jakiś błąd wyświetlania. Pierwszy komentarz mi się nie wyświetlał a drugi zdublowany był usunięty. WTF, co ten wykop xD Sorki za zawracanie gitary.
@wypokowy_expert: może Koleje Dolnośląskie wzorem sukcesu wagonów rowerowych wprowadzą lory samochodowe? xD
@Zgnity_Ziemniak: 60 km dystansu z mojego domu na południu Wrocławia. Mi auto spala około 4.5 l/100 km gdy nie gniotę. 6/10* 4.5 * 8 zł = 22 zł. Rzeczywiście rąbnąłem się o 2 zł, ale przy założonej ceny Dieselka na 8 zł, przepraszam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Z Krakowa jadę do Wrocka od godziny 9:28 i dalej dojechać nie mogę.
Faktycznie fantastyczne te pociągi, szkoda tylko że jeden rozkrzaczony pociąg powoduje absurdalne opóźnienia wszystkich innych pociągów w pobliżu.