Wpis z mikrobloga

Witam ponownie...
Jakieś dwa tygodnie temu pierwszy raz złożyłem komputer i mam taki problem:

- podczas korzystania z komputera co jakiś czas z obudowy wydobywa się krótki "beep"? Czy to jest normalne?

- Co jakiś czas przy włączaniu komputera zapalają się ledy, wentylatory się kręcą, ale obraz do monitora nie jest wysyłany. Dopiero za drugim, trzecim urochomieniem jest obraz. To wina monitora czy komputera?

#komputery #pytaniedoeksperta #pcmasterrace
  • 12
@Helonzy: Z „beepem” to nie wiem, ale to drugie to możesz mieć jakieś chwilowe zwarcie z masą. Zobacz czy osłona płyty, taka płytka metalowa z wycięciami na porty jest dobrze założona. Tam są takie języczki małe i czasami przy montażu można je złe założyć i będziesz miał zwarcie np. na USB.
@muchabzz: jak pracuję, to w wolnym czasie używam komputera jakieś trzy godziny dziennie.

A staram się oszczędzać prąd, bo z każdym miesiącem coraz większe rachunki także nie chciałbym żeby działał 24h
@Helonzy z tego co pamiętam , to rozruch kompa i tak zużywa obwody i te inne #!$%@? , tam oszczędzisz , tu stracisz. Nie znam się na tym dokładnie , ale jak zostawiasz w uśpieniu , to konsumpcja prądu jest pomijalna.
Może tam się innymi wypowiedzą
@Helonzy beep w czasie pracy może być ostrzeżeniem o wysokiej temperaturze, włącz sobie jakiś monitor parametrów (he monitor) i sprawdź, możesz też w biosie sprawdzić czy taka opcja jest aktywna i ja wyłączyć, choć lepiej jak rzeczywiście CPU się grzeje to go na nowo posmarować pastą i założyć chłodzenie od nowa.
To drugie to możesz sprawdzić czy to monitor, jak tak się stanie to nie ruszaj pc, tylko wyłącz i włącz monitor