Wpis z mikrobloga

#bekazkonfederacji #bekazprawakow #sejm
Mentzele u Mazurka o pigułce dzień po : Skąd piętnastolatka ma wiedzieć czy dziecko jest w niej jeden dzień czy miesiąc?

Ja rozumiem, że w waszej księdze zasad i wartości były przypadki niepokalanego poczęcia przez ducha świętego, ale piętnastoletnia dziewczyna chyba dobrze wie kiedy uprawiała seks xD #polityka
SmadnyMnich - #bekazkonfederacji #bekazprawakow #sejm
Mentzele u Mazurka o pigułce dz...

źródło: mentzele

Pobierz
  • 77
@Horkheimer: Czekaj, ty poważnie nie zrozumiałeś wpisu? Otóż chodzi o to, że Mentzen nie ogarnął, że pigułkę dzień po stosuje się - uwaga - dzień po STOSUNKU, a nie zajściu w ciążę. No i z jego idiotycznej wypowiedzi można wyciągnąć wniosek, że ta dziewczyna ewidentnie nie jest w stanie stwierdzić, kiedy do zajścia w ciąże mogło dojść, bo chyba nie było stosunku, czy coś. Okropnie się tłumaczy takie żarty, bo czuje
@wstanczyk: Ależ doskonale zrozumiałem, nie chodzi mi bynajmniej o słowa Mencena, bo one są oczywiście śmiechu warte xD Chodzi mi jedynie o frazę "niepokalane poczęcie" - co ona ma wspólnego z tym tematem? Niepokalane poczęcie przecież nastąpiło - wedle doktryny chrześcijańskiej - w wyniku seksu.
Chodzi o to, że doszło do ciąży bez seksu, bo Mentzel nie ogarnął, że można po tym wiedzieć, kiedy taką tabletkę wziąć.


@wstanczyk: ale niepokalane poczęcie to nie jest ciąża bez seksu. Ta formułka w kościele brzmi "Maryja bez grzechu poczęta", czyli w momencie jak została poczęta (a nie zapłodniona) to nie miała grzechu pierworodnego, który wg katolików mają wszyscy poczęci. Oprócz Maryi, dlatego jest poczęta niepokalanie - nie była pokalana
ale niepokalane poczęcie to nie jest ciąża bez seksu XD ta formułka w kościele brzmi "Maryja bez grzechu poczęta", czyli w momencie jak została poczęta (a nie zapłodniona) to nie miała grzechu pierworodnego,


@Limonene: To ruchał się bóg z Maryją, czy nie? Bo z tego co kojarzę z biblii, to opisują to jako zesłanie aniołka i BUM - jesteś w ciąży.

@Horkheimer: Faktycznie nie spodziewałem się, że będziesz się przywalał
Bo z tego co kojarzę z biblii, to opisują to jako zesłanie aniołka i BUM - jesteś w ciąży


@wstanczyk: no tak było wg katolików, że nastąpiło zwiastowanie i BUM - ciąża. Ale to nie było to rzeczone "niepokalane poczęcie", ewentualnie mogłoby być "niepokalane zapłodnienie". Ogólnie we tej wiary Maryja przez całe życie przeszła bez grzechu (również pierworodnego, bo była poczęta w łonie swojej matki niepokalanie, czyli bez grzechu pierworodnego) i
Faktycznie nie spodziewałem się, że będziesz się przywalał o słówka


@wstanczyk: No, czyli doszliśmy do porozumienia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Masz rację, moje czepianie się o słówka nie wnosi nic do dyskusji, ale jakoś nie mogę przejść obojętnie obok dostrzeżonego błędu. ( ͡° ͜ʖ ͡°) To tak, jakby napisać, że "Lubin przeprasza za Mariana Kowalskiego", bo komuś się Lublin z Lublinem pomylił. Poprawka
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.