Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
15k zł = £?

Tak jak w tezie, ile według was trzeba zarabiać w uk, żeby zyc na poziomie 15k w Polsce? Nie chodzi mi oczywiscie o zwykle przeliczanie gbp na pln. #zarobki #uk

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62ebe57c3417104db36f041c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 35
No może bardziej 90k funtów po odliczeniu podatków ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@wakacje_to_wolnosc: Chcesz powiedzieć, że osoby zarabiające w Polsce 15k netto żyją na lepszym poziomie niż 98% Brytyjczyków? Oczywiście pomijamy tutaj kwestię dziedziczenia majątku.
@pa6lo: to zależy jak zdefiniujemy pojęcie poziom życia. Bo jeśli w poziom życia wliczasz np. spokój rucha wynikający z życia na bezpiecznej wyspie będącej mocarstwem nuklearnym, daleko od Rosji, to oczywiście Brytyjczycy żyją na lepszym poziomie. Ale jeśli liczyć same finanse i ile zostaje ci po opłaceniu wszystkich kosztów życia to w Londynie 90k odpowiada jakimś 15k w Wawie tak mi się wydaje.
@AnonimoweMirkoWyznania: teraz to chyba musisz przeliczac to z powrotem na euro czy funty. Ceny w PL wszystkiego tak odlecialy ze sa zachodnie a niektorych produktow drozsze np. blizniak we Wroclawiu jest drozszy niz pod Londynem. Poza tym tutaj w PL musisz caly czas walczyc i nie odwracac sie do nikogo plecami - a to jest chyba bezcenne.
@DrGreen_2: zależy która średnia jest brana pod uwagę:

The median average salary for full-time workers in the UK is £31,285. The mean average salary for full-time workers in the UK is £38,131
Poza tym tutaj w PL musisz caly czas walczyc i nie odwracac sie do nikogo plecami - a to jest chyba bezcenne.


@ksos: Nie wiem skąd opinia że w UK plecami się można odwracać i nie walczyć. Życie korporacyjne i walka o awanse jest tak samo patologiczna jak w Polsce, nawet jeśli między knuciem i intrygami mówią więcej miłych słówek i lepiej się z tym maskują. Wiele osób z naszej, prostolinijnej,
@wakacje_to_wolnosc: nie mowie o korpo ale o takich trywialnych rzeczach jak mechanik samochodwy czy np siostra ktora robila wesele i barmani ja okradli z alkoholu a dj zawolal 500zl wiecej ze musial pusic 2 pioswnki wiecej takze tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chcesz powiedzieć, że osoby zarabiające w Polsce 15k netto żyją na lepszym poziomie niż 98% Brytyjczyków? Oczywiście pomijamy tutaj kwestię dziedziczenia majątku.


@pa6lo: osoby zarabiające w uk odpowiednik 15k w Polsce, tak. Zależy od miejsca zamieszkania jeszcze.
Tak samo jak osoby zarabiające 15 knetto w Polsce żyją na lepszym poziomie niż 98% Polaków.
(procenty trochę spierdzielone, ale wiadomo o co chodzi. 15k w Pl to dużo ponad średnią i odpowiednik 15k