Wpis z mikrobloga

Uwaga, aktualizacja z frontu.

Opis podmiotu na moim celowniku:
Cena z okresu pompy: 505k
Powierzchnia: 53.5m2
Rozkład: bardzo przyjemny, podoba się dla mnie!
Odległość od rynku komunikacją: ~15 minut
Opis: rynek pierwotny, drugie piętro, widok na zielone, blok już stoi i deweloper zachęca do zakupu

Cena teraz: 430k

A co mi tam, zadzwoniłem do Pani, Pani ucieszona, mówię, że interesuje mnie blok przy ulicy takiej i takiej i mówię, że widzę tutaj cenę 430k i czy aktualne. A Pani mówi, że pewnie i że ma dla mnie dobrą wiadomość, bo może jeszcze dorzucić dodatkowe 5% promocji.

Brać czy nie brać koledzy? Oczywiście zakup 100% za gotóweczkę. Badam nastroje.

Aha i naganiacze - proszę o definicje tego waszego SZROTU - czy ten budynek kwalifikuje się do waszej definicji SZROTU? Proszę o dokładną definicję i warunki konieczne, aby zakwalifikować coś jako szrot, bo mam przeczucie, że dla was "szrotem" jest jakieś 70-80% rynku - wszystko poza 1 km od centrum i "premium" ;D

#nieruchomosci #mieszkanie #kredythipoteczny

Czy brać czy jeszcze czekać i polować dalej?

  • BIERZ teraz 40.2% (43)
  • POCZEKAJ będzie jeszcze taniej 59.8% (64)

Oddanych głosów: 107

  • 28
  • Odpowiedz
@mirkowa1000: tak, to jest klatka dla małp, bądźmy realistami. Jednak potrzebuję takiej bazy, żeby tam zapraszać dziewczyny ;) Taka baza wypadowa, nic więcej. W przyszłości to albo sprzedam, albo kupię inne, albo nie wiem w sumie... może już się przyzwyczaję i sobie to zostawię? Może zostanę landlordem? Nie wiem.
  • Odpowiedz
@haha123: jeżeli nie pali się, to już sam sobie odpowiedziałeś :D Jeżeli chodzi o okazje to może ich nie ma jeszcze tyle ile ja bym też chciał. Natomiast powoli pojawiają się niezłe obniżki na mieszkania, które mi się podobają więc jest coś na rzeczy.
  • Odpowiedz
@acpiorundc: mnie nic nie ciśnie, za najem płacę okrągłe 0 PLN, aktualnie sobie robię zdalnie z domku 250m2 z basenem i ogrodem, także ciśnienia mam 0. Bylebym zdążył na czas się sfinalizować nim nowa pompa na rynku będzie.
  • Odpowiedz
@mirkowa1000: może to perspektywa koleżanko, ja całe życie od małego byłem w domach, parę razy się moja rodzina przeprowadzała z domu do domu i wiesz, jak cały czas od dziecka siedzisz w metrażach 180m2, 250m2 to bądźmy poważni - takie 50m2 to klatka. Dodatkowo mam jeszcze kilka hektarów ziemi, pól, lasu itd. Jest trochę miejsca.

Może osoby, które całe życie żyły w bloku takiej percepcji nie mają, potrafię sobie to wyobrazić.
  • Odpowiedz
, że interesuje mnie blok przy ulicy takiej i takiej i mówię, że widzę tutaj cenę 430k i czy aktualne. A Pani mówi, że pewnie i że ma dla mnie dobrą wiadomość, bo może jeszcze dorzucić dodatkowe 5% promocji.

Brać czy nie brać koledzy? Oczywiście zakup 100% za gotóweczkę. Badam nastroje.


@haha123:
Jeśli cena danego mieszkania wyróżnia się na tle innych w podobnym standardzie i lokalizacji, to moim zdaniem ono zniknie
  • Odpowiedz
PS zauważyłem jedną rzecz, dopóki deweloper dany blok buduje to jeszcze ma jaja ze stali, ale jak już dany blok stoi i się nie sprzedał to... "klucze na już!", "zamieszkaj już dziś", "gotowe do zamieszkania", "rabaty zamieszkaj u siebie już dziś" - wtedy pełno takich epitetów towarzyszy ofertom ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Tomahawkkk: przecież to ja tam będę finalnie siedział i ja finalnie za to zapłacę. Dla jednego to będzie szrot, inny nawet na to nie będzie mógł patrzeć, a jeszcze inny powie, że spoko, przecież jesteśmy na wykopie i tutaj każdy zarabia minimum 15k na rękę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dla mnie jest OK, taki normalny blok jakich wiele, normalna klitka jakich są tysiące, żaden standard premium ani
  • Odpowiedz
7,5k za metr, czyli spadło o 40%? Nieźle (ʘʘ)


@Tomahawkkk: wiesz, zdolność kredytowała spadła o 65%, sprzedaż mieszkań również, być może ten sprzedający nie zamierza czekać 1/2/3/4/5/10 lat ze sprzedażą, zwłaszcza, że nie jest to ani produkt premium, ani blisko rynku, ani w zasadzie to niczym szczególnym się nie wyróżnia.
  • Odpowiedz