Wpis z mikrobloga

@mayek: ooo Panie, aż moja książka od makroekonomii zaczęła płakać, gdy przeczytałem tego twitta na głos.
swoją drogą typo mógł opublikować swój wpis dwie godziny później. To byłaby odpowiednio memiczny czas na takie rozkminy a'la 'pisowiec co chce zostać ekonomistą' ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 1
@adrian1702 Głupie, choć i tak oddaje w pewnym stopniu skalę nieudolności rządów PO-PSL. Nie ma co się oszukiwać, ale czołowe państwowe spółki przynoszą ogromne zyski od czasów zmiany władzy. Wystarczy spojrzeć choćby na wspomniany Orlen, Lotos czy nawet LOT, który przecież był bankrutem za poprzednich rządów i miał upaść. PiSowi trzeba oddać to, że stara się dbać o polski kapitał i repolonizować firmy, które zostały wyprzedane za bezcen, a przynosiły zyski,
  • Odpowiedz
@Nanuno: Fajnie to brzmi, że kolej na Kasprowy Wierch zrepolonizowana. Może masz więcej takich przykładów repolonizacji?
Możesz pokazać tabelę zysków czołowych państwowych spółek z lat np 2010-2020, żeby określić, że to faktycznie rządy PiSu doprowadziły do rekordowych zysków?
Nie potraktuj tego jako atak, po prostu chcę się upewnić, że masz rację
  • Odpowiedz
@Nanuno: Lot sobie radzi świetnie, xD
wszyscy się na niego składamy, a rząd się szczyci, a ludzie twojego pokroju to powielają ()
Lot nie stał się rentowny, stał się regularnie dotowany, w warunkach gospodarki wolnorynkowej powinien upaść ale na pisowskim scentralizowanym podwórku trzeba trzymać trupa żeby móc siać propagandę sukcesu
O zatrudnianiu załogi w locie nie wspomnę bo w większości są na śmieciowkach albo b2b ale
  • Odpowiedz
  • 1
@krabczy Dla leminga z neuropy fakty są rządowa śpiewką.. No cóż, jakoś mnie to nie dziwi. Idź tam dalej wierzyć w bajkowy powrót cesarza Rudego.
  • Odpowiedz