Wpis z mikrobloga

@samolubnygen: a od kiedy centrum miasta Wojewódzkiego to wspaniała lokalizacja? Korki, problemy z parkowaniem, hałas, znowu korki, daleko od szkół zazwyczaj, a nawet jak blisko to znów korki xD

W Warszawie się nie spodziewam spadków. To samo z Wrocławiem i Gdańskiem. W reszcie miast wojewódzkich, możesz zapisać ten komentarz, za rok będzie taniej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@justkilling: daleko do szkół? Ja mam w wwa w zasięgu nóg 3 przedszkola, 2 podstawówki, 2 licea i żłobki państwowe. Nie miałem problemu z miejscem bo tu w około starzy ludzie. Tramwaje jeżdżą co 2 minuty. Mam drogi rowerowe, basen sklepy. W każdą stronę miasta blisko do pracy. Nie używam nawet samochodu bo po co?
Nowe budownictwo w dobrej lokalizacji


@random123xdxd: tylko że większość nowego budownictwa jest w #!$%@? lokalizacjach, wybrałeś sobie niewielki rynek i trudno o nim cokolwiek twierdzić bez głębokiej wiedzy.

dobre lokalizacje nie spadną nigdy


@mookie: wiadomo że rynek tak działa że jak coś jest wysokiej jakości to tego cena nigdy nie spada, jak zegarki Patek Philippe... a nie czekaj

Potencjał do spadków jest największy tam, gdzie najbardziej zmieniła się sytuacja od
@LuciusMiximus: Brak spadków w dobrych dzielnicach to moje subiektywne zdanie. Po prostu szukam i tutaj ani nie widzę problemów ze sprzedażą (sprzedający nie schodzą scen, ogłoszenia znikają po 2 miesiącach). Mówię o mieszkaniach powyżej 20k za metr w topowych lokalizacjach w stolicy na rynku wtórnym. Już chyba łatwiej będzie coś kupić od dewelopera w mniejszych inwestycjach deweloperskich. Powstają pojedyncze bloczki od dom dewelopment na Woli, Ochocie itd.
@random123xdxd: no ok, pamiętam artykuły o OGROMNYCH wzrostach na rynku pierwotnym na Ochocie, a to był jeden blok XD A na potencjalnym źródle do w miarę ekonomicznego wtórnego mieszkają chyba już tylko emeryci, studenci i imigranci.

Jak chcesz kupić nowe zaraz za Ochotą, to jest rosnący wybór (bo spekulanci i kredyciarze), ale wiadomo, inny rynek i słaba lokalizacja.
@mookie: @justkilling Skoro spadać mają tylko słabe lokalizacje, czyli takie w których nikt, w tym wykop, nie chce mieszkać to po co czekać? Jakie inne działanie niż zakredytowanie się po kule po obniżce stóp ma sens? Chyba, że wszyscy czekają tutaj na te zadupia( ͡° ͜ʖ ͡°)
@samolubnygen Dopóki był tani kredyt to każdego było stac na cokolwiek, zarabiałeś minimalną krajową w fabryce azbestu? Proszę bardzo - oto kredycik na 400 tys dla ciebie. Biedni mieli swoje 5 minut bo mogli coś kupić na kredyt, na który ich nie stać.

Odcięcie od kredytów spowodowało, że nagle biedni są naprawde biedni - a bogaci nie przestali być bogaci. Bogaci kupują drogie nieruchomości w dobrych lokalizacjach, ten rynek nie umrze tak