Wpis z mikrobloga

@awfie: Rasowy prawak akurat powinien byc dumny z Bidena i jakim Chadem jest obecnie, od demencji i dziadka co lubi male dzieci do Giga Chada. Szanuje w ch. Akurat Trump chcial, zeby swiat znowu liczyl sie ze stanami, ale nie potrafil tego zrobic, Biden potrafił.
@God3nder: Rasowy, cywilizowany prawicowiec, któremu bliskie są tradycyjne wartości owszem - z prawactwem, napędzanym ruską propagandą i nienawiścią do wszystkich inaczej myślących, mylić absolutnie nie można ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Zuben: W kwestii #!$%@? ruskim zawsze była ponadpartyjna zgoda, zresztą przed era Trumpa nie było problemu z regularnym znajdowaniem międzypartyjnego porozumienia. Regan co najwyżej mówił to z najbardziej podziwianą przez Polaków retoryką.
@awfie
@Januszzex Ehh.. Wykopki znowu się odpaliły. Gdzie on niby #!$%@?ł Rosję i Chiny? Ruscy dalej atakują Ukrainę i mają w dupie groźby dziadka z USA, a Chiny odważyły się zagrozić zestrzeleniem amerykańskiego samolotu, co w czasach rządów Trumpa byłoby nie do pomyślenia.
Jedyne w czym się z wami zgodze to to, że Biden to dziadek z demencja.
A no tak, że w latach 80 w izbie reprezentantów to demokraci byli większością a w Senacie od 86.

Więc o jakiej opozycji mówisz?


@MordechajGajusz: W usa jest system prezydencki i to prezydent ma większą kontrolę nad polityką zagraniczna niż parlament. Jesteś wstanie wymienić jakiekolwiek działania bidena w zimnej wojnie, inicjatywy ustawodawcze wymierzone w ZSRR. Oczywiście nie obchodzi mnie argument głosował za taką czy inną ustawą tylko taki w który on
niby jak skoro całe lata 80 był w opozycji do rządzących republikanów? XD pytanie na serio bo po za polską nigdy się nie spotkałem z takim twierdzeniem.


@Zuben: Jakie znowu "był w opozycji"? Polityka USA wtedy (i po części nadal) to nie był bantustan dwóch plemion, gdzie gdy przychodzi jedno to drugie jest rugowane i siedzi pod kamieniem. Biden był częścią establishmentu, która kreowała ponadpartyjną consensus polityki zagranicznej USA. Facet był
Tutaj artykuł o tym jaki był udział Bindena w rozszerzeniu NATO na Polskę:


@czeskiNetoperek: Ale nie o to pytałem to klasyczne wymijanie kota ogonem. Pytałem o inicjatywy związane z ZSRR przed jego rozpadem.

Facet był senatorem od zawsze, od zawsze zajmował się polityką zagraniczną, niezależnie od tego kto siedzi w Białym Domu.


@czeskiNetoperek: mogę ci wymienić wielu senatorów urzędujących dłużej. Nadal czekam na przykład choć jednej jego inicjatywy wymierzonej w
mogę ci wymienić wielu senatorów urzędujących dłużej.


@Zuben: Możesz ich wymienić dokładnie 18, bo dokładnie tylu piastowało urząd dłużej od Bidena w całej historii USA: https://www.senate.gov/senators/longest_serving_senators.htm

Wśród tej 18 jest trzech aktualnych, ale każdy z nich trafił do Senatu po nim. Za to nie mieli przerwy na przeprowadzkę do Białego Domu.

Więc dolicz do tego 8 lat wiceprezydentury, przynajmniej 4 lata prezydentury, i będzie drugi. W całej historii.

Pytałem o inicjatywy
Pobierz czeskiNetoperek - > mogę ci wymienić wielu senatorów urzędujących dłużej.

@Zuben: ...
źródło: comment_1659487683uvET9hu0PcLB8dXEnwm2iD.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@awfie:

Prawackie, republikańskie farmazony potrafią wyłącznie buńczucznie krzyczeć o "Make America Great Again".


Musicie skończyć wreszcie z tym podziałem prawacko lewackim jeśli chodzi o politykę w USA żeby nie robić z siebie debila. W USA jest coś takiego jak racja stanu i tam każdy rząd będzie zawsze przeciwny kacapom. To nie tak jak u nas że teraz wybory wygrywają platfusy i zaczynają znów lizać rowa niemcom, i cała polityka zmienia się