Wpis z mikrobloga

Jak segregować śmieci McDonald's? Są tam 3 pojemniki - papier, plastik, inne. Z tego co słyszałem i czytałem wielokrotnie to do zmieszanych ląduje nie tylko papier brudny, ale też jedynie mokry od wody. Jak mi się wydaje w przypadku mcd:
- Kubek niby papierowy, ale tak naprawdę zawiera plastik + jest mokry i zawiera pozostałości napoju - według mnie "inne".
- Papierowe pudełko brudne od soli, jedzenia, zawiera sos który kapnął z burgera - inne.
- plastikowy pojemnik po ketchupie - zawiera pozostałości ketchupu, więc inne.
- papierowa podkładka na tacę, brudna od jedzenia więc "inne", chyba ze udało się tego nie urodzić to papier.
- inne papiery jak opakowanie po słomce, cukrze (?) do papieru, chyba że brudne

Sensu w tym nie widzę za bardzo, więc albo mcd ma segregację śmieci na pokaz, albo rządzi się innymi prawami, których nie znam i brudny papier powinien ładować w papierach. Jak to jest?

#segregacjaodpadow #ekologia #smieci #mcdonalds
  • 7
@ptr55: Segregacja nie jest na pokaz. Śmieci z pojemnika na papier są łączone z rozbitymi kartonami i robione są
"paczki", w trakcie robienia paczki pracownik stara się wybrać plastik. Z mcdonalds przygotowane paczki odbiera firma miklan ryza 2-3 w tygodniu i oni już u siebie na firmie bardziej dokładnie segregują odpady z czego następnie są robione papiery do wc, ręczniki papierowe i kilka innych rzeczy do mcdonalds. Plastik i odpady inne
@ptr55: sposoby segregacji się trochę różnią, pewnie zależą od przetwarzania, np. styropian opakowaniowy do plastików albo do zmieszanych, butelki zakręcone albo odkręcone.

Więc można ewentualnie zapytać mcd.

Jednak skoro na opakowaniach są symbole, to sortowałbym zgodnie z nimi. Powinny dotyczyć gotowego produktu, czyli uwzględniać zabrudzenia.