Wpis z mikrobloga

Czy aplikowanie na staze chmurowcow na pol etatu, po to zeby nauczyc sie chmur, bedac java developerem to chamstwo w stosunku do mlodziezy chcacych sie zalapac do it czy w fupie to miec?
Troche serduszko moje dobre mnie powstrzymuje przed tym.
#programista15k

Aplikowac?

  • Nie dziadu, zostaw staze mlodym 18.8% (9)
  • W dupie miej normicteo mlode 81.3% (39)

Oddanych głosów: 48

  • 21
@bin-bash: a ktu mi zaplaci za nauke chmur wiecej niz 5k


@eternalzz: no kazdy normalny pracodawca, z czym masz problem? ja za czytanie dokumentacji AWS czy nauke kubernetesa dostawalem z 150zl/h lata temu, czym sie to rozni od innej pracy? jako programista tez musisz rozkminiac sporo rzeczy i czytac dokumentacje i nie masz innych stawek niz za pisanie kodu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@eternalzz: jako java dev poszedlem kiedyś po prostu na projekt z gcloud. Obecnie już robie x z rzedu, tym razem azure. Dobrze chłopaki mówią, jak jest jakiś projekt u ciebie w firmie to walić do szefostwa niech przenoszą. W zamian zgódź się certa zrobić w ramach pracy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@eternalzz: to bier od nich certa jak i tak czekasz. Zawsze to motywacja żeby podłubać coś, a jak się nie doczekasz to się z certem pewniej poczujesz na kolejnej rekrutacji
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@eternalzz: no to dziwna jakaś firma, u mnie w drugą stronę znowu, nikomu się nie chcę tego robić, ale budżet jest na podnoszenie kwalifikacji.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@eternalzz: nie no bez przesady. Skoro w chmurach nie bujasz a miałeś, z $ na rozwój słabo, na narzedzia szkoda kasy, to cóż, wiesz co robić ¯\_(ツ)_/¯
@dthprf: no właśnie nie wiem... problem jest poważniejszy...
dziadostwo na KAŻDYM kroku... nawet opóźniali mój start, mieli w dupie, że bezrbotny jestem... sam musiałem dzwonić po HRach i się dopytywać i przypominać nie tylko o umowę, ale też o sprzęt.
Chaos i syf na każdym kroku jet, nie będę wymieniać, bo jeszcze ktoś rozpozna.
Wszyscy wszystko w dupie mają. Plus taki, że spokojnie jest, nikt nie pogania i dobre stawki.

no
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@eternalzz: no powiem ze nie wróży to dobrze na przyszlosc, ale w sumie jak spokój jest, to też ważne. Ciężko ostatnio o to, a chaos to mam wrażenie ze jest dosłownie wszędzie.

To teraz rozumiem pomysł ze stażem, no i spoko. Mnie by się nie chciało, ale mówię, mi się za free nie chce certyfikować, więc się nie wypowiadam lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)