Wpis z mikrobloga

Mireczki, znajoma mojej rozowej potrzebuje wdozenia #office365 u siebie w malej firmie dla 4 osob na tę chwile, ale chce miec dostep do Teamsow, klasycznego Office, kalendarza, wspoldzielenia plikow, jakies dodatkowe szkolonko z tego wszystkiego, no a ze ja jestem poczatkujacy #it na #b2b (w sensie nie znam zupelnie stawek, a nie ze poczatkujacy IT) to ile jej powiedziec, zeby nie przestraszyc a zeby zanosilo sie to na dlugofalowa wspolprace?

#pracbaza
  • 7
@dziend0bry ja za wdrożenie biorę około 3k dla małych firm. Jak potrzebujesz dobrej ceny na pakiet i wsparcia merytorycznego daj znać, myślę że jak sam będziesz szkolić to weź swoją stawkę dzienną i tyle. Sam zajmuje się właśnie chmura MS dla małych i średnich firm więc co nieco wiem w tym temacie ;) wiesz w ogóle co tam trzeba zrobić dokładnie, czy będziesz próbował to ogarnąć podczas wdrożenia?
@Koliat: wlasnie mam tylko zalozenia, co jest potrzebne, bardzo podstawowa obsluga na tę chwile, doslownie kilka folderow z zasobami, udostepnianie, nadawanie uprawnien, kilku userow do tego, ma byc pakiet Office z klasycznymi aplikacjami, dostep do Teamsow dla kazdego - mysle, ze z biegiem czasu zapotrzebowanie będzie sie zwiekszalo
@dziend0bry no tak zgadza się, ale exchangea czy Azure AD czy Onedrivea choćby można skonfigurować w takim wdrożeniu i tam jest co robic, do tego jeszcze jakieś podstawowe security żeby pilnować tego co tam się dzieje
@dziend0bry: ja jak wdrażałem dla firmy, gdzie jest 11 kont, M365 to policzyłem po prostu stawkę dzienną za wdrożenie. To znaczy, standardowo wystawiłem fakturę za support + druga pozycja za wdrożenie m365 w kwocie takiej, jaka wyszła z kalkulacji "czas wdrożenia * stawka dzienna". Jako czas wdrożenia rozumiem od momentu założenia tenanta, przez zakup licencji, konfiguracja użytkowników (brak synchronizacji z lokalnym AD, bo brak AD), konfiguracja skrzynek współdzielonych, security sharepoint, onedrive,