Wpis z mikrobloga

Kurde no. Jutro niby termin na kolonokopie. Tylko nie wiem czy chce iść jednak akurat do tego szpitala (MSWiA w #katowice ).
Od tygodnia próbuje się dodzwonić dopytać o parę rzeczy i za cholerę nie mogę się dodzwonić, w najlepszym wypadku czekałem 25 minut na melodyjce i mnie rozłączyli. Do tego opinie mają jak gówno, środek też nie zachęcał. Już sam chirurg jak mnie tam sprawdzał zanim skierowanie wydał to ani słuchać nie chciał z czym mam problem i sam też nic nie widział, więc na tą kolonoskopie posłał, mimo że problem mam przy odbycie a nie w jelicie.

Sama sprawa nie wiem czy taka pilna, czuje się dobrze, nic nie boli i zdrowo że tak powiem funkcjonuje, choć ostatnio 2 razy papier był czerwony i trochę się spietrałem.

Myślałem, żeby może jednak chrzanić to i iść do Euromedicu. Podobno robią kolonoskopie na NFZ. Pewnie szybciej, pewnie lepiej. Tylko znowu bym musiał skierowanie chyba kminić. No i jak ja im powiem, że mnie nie będzie, skoro się od tygodnia dodzwonić nie umiem.

Nie wiem co robić trochę. Co myślicie mirki?
#zdrowie #medycyna #nfz #lekarz
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ruda_stuleja: szacun że próbowałeś się do szpitala dodzwonić.
Jak nie masz znajomości to jedna cholera.
Ja kiedyś przez znajomości załatwiałem wizytę a i tak kto inny załatwił sprawę.
Więc nic te znajomości nie dały.
Ja bym poszedł bo czasami czas jest ważny.
@OSH1980: Hemoroida miałem. Stąd patent żeby iść do lekarza. Do tego wyglądało to trochę jakby kawałek zwieracza sobie odpuścił prace i była taka dość wyraźna gula. Diety to ja nie mam jakby żadnej konkretnej. Mój metabolizm można określić jak układ pokarmowa #!$%@?. Żre i sram. Z tą różnicą, że ja nie tyję. Różowa mnie za to nie znosi XD

Ogólnie to moje dupsko mam wrażenie jest jak szwajcarski ser. Przetokę to
@ruda_stuleja: chłopak był prywatnie w polis clinic na Zawodziu w Katowicach i było wszystko ok, lekarz odpowiadał wyczerpująco na każde pytanie, a należy on do osób z nerwicą, które muszą się sto razy wszystkiego upewnić
@ruda_stuleja: najpierw trzeba zrobić kolonoskopię, żeby wiedzieć CO pokroić i pozszywac. natomiast jeżeli nie trzymałeś diety (bo to jest niezbędny warunek), to nie masz nawet po co iść. Nie powiedzieli Ci, że na tydzien przed masz zacząć unikać ziaren cięzkich i tłustych potraw itp? A w dzien przed kolonoskopią można zjeść tylko lekkie śniadanie, a potem to już całkowity post, po czym w okolicach 17 pije się preparat przeczyszczający (ja miałem
@Sl_w_k_1: Da spokój. Od wtorku od 7 rano co godzinę XD I #!$%@?.
Euromedic jest prywatny, piszą, że kolonoskopia to szybka sprawa u nich, a nie jak w MSWiA co najmniej 5 dni siedzenia.
@Pierona: Brzmi spoko, tylko trochę to nie na mój portfel. Stąd myślałem o Euromedicu. Robią kolonoskopie w ramach NFZ. Z wynikiem badania to już sobie mogę potem chodzić.
@OSH1980:
Głupio mi tak gadać, ale że coś jest nie tego to ja widziałem bez kolonoskopii bo mam to na samej bramie, a nie gdzieś w jelicie.
Powiedzieli mi, że tydzień to ja tam mogę posiedzieć. Stąd zdziwienie, bo wszyscy których pytałem załatwiali to w jeden dzień.
@ruda_stuleja: no właśnie tydzień. Żeby Cię przygotować. Albo przygotowujesz się sam. Ja miałem kolonoskopie w lutym 2019 roku i musiałem się przygotować sam. I prywatnie. Ale samo badanie trwało może godzinę.