Wpis z mikrobloga

Rada dla spadkowiczów, zamiast ślęczeć przed kompem szukając turbo okazji, wykorzystajcie ten czas by się rozwijać, może dorobić trochę kaski. Spadki będą ale dopiero późną jesienią, na razie przeważa jeszcze optymizm. A jesienią szaro buro i ponuro i optymizm zjedzie w dół. Do tego prąd w górę, gaz, opał, śmieci, usługi, żywność. Utrzymanie pustego mieszkania drastycznie pójdzie w górę, nawet bez zużycia mediów bo będą wysokie opłaty stałe. Dodatkowo umocni się perspektywa braku klientów w najbliższych miesiącach. Do tego pewnie znów spirala covidkowa, braki energii co wywieje studentów do domków na zdalne, korpo pewnie też, a więc pojawi się dużo pustych mieszkań, ale to dopiero pod koniec '22. Ludzie będą zaciskać pasa, więc prognozuje, że inflacja spadnie znacząco by znów po kilku miesiącach pikować w góre (25-30%). Dlatego moim zdaniem, kto chce sobie kupić mieszkanie, to koniec '22 to najlepszy moment bo będziecie mieć całkiem dobrą pozycję negocjacyjną, myślę ze upusty 20% będą na porządku dziennym. Potem nasz szanowny rząd może uruchomić brrrrrrrrrrrrrrr i nasze oszczędności i plany mieszkaniowe polecą szukać elektryka tesli to the moon. Pozdro
#nieruchomosci #spacex
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@p476m:

myślę ze upusty 20% będą na porządku dziennym.

Meh, 20% różnicy między ofertowa, a transakcyjna to było w q1 2022 jeśli by wierzyć raportowi NBP.
@Togira_Ikonoka: Oczywiście, bo jak będzie dodruk to mogą polecieć też stopami w dół (pod pretekstem nie rozwalenia gospodarki), ale gospodarka i tak będzie rozwalona a do tego oszczędności. Ale na przełomie 22/23 będzie mała cyrkulacja pieniądza więc i inflacja mniejsza. Za to na wiosnę będzie pikować jak amerykańska rakieta.
Rada dla spadkowiczów, zamiast ślęczeć przed kompem szukając turbo okazji, wykorzystajcie ten czas by się rozwijać, może dorobić trochę kaski.


@p476m: spoko stary, dzięki za radę, co ja bym bez ciebie zrobił, to ja idę się rozwijać i robić kaskę, elo.