Wpis z mikrobloga

W poprzedni poniedziałek się ważyłem 94.70kg no dobra, czas na restrykcje pomyslałem i zrobiłem cały tydzień na maksymalnym 1800kcal.
Było to krótkotrwałe, tylko od poniedziałku do poniedziałku, mój dzień to około 4000-4300kcal, gdzie około 2000 to podstawowa.
Dzisiaj się ważę i 96kg z groszami, nosz #!$%@?, nie ma większego spozycia wody, by została w organizmie, ważenie wiem jak wykonać, zawsze ten sam schemat, te same czynności, nawet pora ta sama, bez jedzenia, ze sraniem, wszystko według prawideł.
Skąd ta waga, przecież 1800kcal to nawet poniżej podstawowowego zapotrzebowania o dobre 200-350kcal.
Co to za czary, to moje pytanie
-----------
#zdrowie #dieta #silownia #mikrokoksy
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@i_teraz_wchodze_ja_caly_na_bialo: mordeczko, ta odpowiedz nie byla do Ciebie. A odnosnie Twojej wagi, to tak jak pisalem, rob swoje. Wahania wagi na redu to sprawka przejsciowych zatrzyman wody w oragnizmie, ktorych przyczyn moze byc kilka. Sprawdzaj obwody, to lepsza metoda. Ale uwierz mi, jesli jestes na deficycie to chudniesz, mimo ze waga tego nie pokazuje
  • Odpowiedz
@Karakan2540 mordeczko, organizm zawsze bedzie dazyl do homeostazy (takie trudne slowo). Jesli przez okres X spozywasz bardzo niska ilosc kcal, by potem w okresie Y jeszcze ja obnizyc, to zazwyczaj wyglada to tak, ze redukcja wagi sie w tym momencie zatrzymuje. Dodajmy, ze OP ma bardzo wysoka aktywnosc. Innymi slowy, iloscia kcal i aktywnoscia trzeba bardzo umiejetnie manipulowac.
  • Odpowiedz
@wiera87: opowiadasz wierutne bzdury, przeczace fizyce. Jesli do ukladu nie dostarczasz paliwa, a wciaz wykonujesz prace, to on przestaje dzialac, nie ma innej opcji. Wiec jesli jestes na redukcji i wciaz zyjesz, to potrzebujesz paliwa. Jesli go dostarczasz za malo, to organizm go sobie kradnie z zapasow w postaci glikogenu(najpierw), tluszczu i miesni. Metabollizm oczywiacie zwolni, ale w skrajnych przypadkach, co pokazuja badania, jest to max 15%(warunki obozow koncentracyjnych). Wiezniom
  • Odpowiedz
@Karakan2540

Jesli go dostarczasz za malo, to organizm go sobie kradnie z zapasow


Czyli w Twojej ocenie trzeba ciac caly czas kcal i redukcja caly czas pojdzie w dobrym kierunku? xDD
  • Odpowiedz
@wiera87: dlaczego? Bo ci burzy utarty swiatopoglad? Kazda dieta redukcyjna opiera sie na jednej zasadzie - deficycie kalorycznym. Wielkosci deficytu na roznych etapach redukcji mozna oczywiscie regulowac i obserwowac wyniki, ale TAK, generalnie im dalej w las, tym wiekszy deficyt, chociaz u mnie cotygodniowie cheal meale sie swietnie sprawdzaja na redu i polecam kazdemu
  • Odpowiedz
@Karakan2540 ok, byczku. Teraz jak bede redukowal, to utne kcal az do 0. W koncu w obozach redukcja sie im nie zatrzymywala xDDDDDD

Oczywiscie, ze opiera sie na deficycie, ale iloscia kcal sie MANIPULUJE, a nie UCINA w nieskonczonosc. Widzisz roznice?
  • Odpowiedz
@wiera87: ale gosciu, kto zdrowy na umysle redukuje do kosci? I kto mowi ze obcinac do zera? Jesli chcesz schudnac ze 100 do 90kg to obcinasz dopoki nie osiagniesz celu, np. Zaczynasz od 3000k kcal a konczysz na 2000k. Wiec nie za bardzo rozumiem o czym ty #!$%@?.
  • Odpowiedz
@wiera87: a Ty dalej swoje XD wytlumacz mi, o co juz Cie prosilem zreszta, jak to jest mozliwe, ze redukcja na deficycie sie zatrzymuje? Bo jak narazie piszesz jakies bzdury, ale nie potrafisz tego uzasadnic. Jaki proces zachodzi w organizmie, ze bedac na deficycie nie chudniemy?
  • Odpowiedz
@Karakan2540 w bardzo prosty sposob - permanentny zbyt niski pulap kcal prowadzi do tego, ze organizm zaprzestaje jej czerpania z tluszczu/miesni. Slowo klucz - homeostaza.

Kolejna kwestia, uklad hormonalny. Ten uklad potrzebuje nie tylko makro, ale i mikroskladnikow. Im mniej kcal, tym gorzej.

Dlatego na redukcji nie obcina sie kcal w nieskonczonosc schematem - "ciagle obnizamy i jakos leci", tylko raz mniej/raz wiecej.

Wracajac do autora postu - 96kg wagi i
  • Odpowiedz
@wiera87: wiec do jasnej cholery z czego organizm czerpie energie do funkcjonowania, jesli nie z jedzenia(ktorego jest za malo wedlug ciebie), tluszczu ani miesni? Ludzki ogranizm to perpetum mobile? Autorowi posta na 99 procent zatrzymala sie w organizmie woda, stad stagnacja na wadze. Przechodzilem w swoim zyciu kilka, jesli nie kilkanascie redu. Niektore calkowicie bezmyslne i skrajnie rygorystyczne. I wszystkie #!$%@? dzialaly, wszystkie. Im mniej kalorii dostarczysz, tym szybciej schudniesz,
  • Odpowiedz
@Karakan2540 na najwazniejsze funkcje zyciowe organizm potrzebuje niewiele kcal. Co do reszty, poradzi sobie spowolnionym metabolizmem, obnizona temp ciala i zajebistym zmeczeniem.

Czy to bedzie trwale i zdrowe to juz inna para kaloszy


Przy skrajnych deficytach ani to trwale, ani to zdrowe. Kilkanascie redukcji? Wychodzi na to, ze ciagle wracales do punktu wyjscia, wiec ... ( ͡º ͜ʖ͡º)

Woda mu sie zatrzymala? Byc moze. Jak dla
  • Odpowiedz