Wpis z mikrobloga

Dla tych początkujących co po upieczeniu 3 chlebów stwierdzą, że "za dużo babrania"
to polecam zakupić maszynę do mieszania ciast.

Ja zaczynałem z maszyną do wypieku chleba i nadal jej używam, ale właśnie by się nie babrać.
Mieszam w niej tylko ciasto.
Dziennie poświęcam 5 min na wymieszanie ciasta na chleb. Teraz jak bym zaczynał to bym oczywiście
kupił maszynę do mieszania i to w sumie byle jaką.

No i chleb piekę w sumie codziennie.

#chleb #bojowkapiekarska #gotujzwykopem
  • 14
@blackmilk no to mi np. lidlowska planetarna w wersji 1300W radzi sobie z gęstym ciastem od paru lat lepiej niż mum 4 któremu z przekładni wyciekał smar :) choć nie powiem głośne gówno
@Viking-: dlatego napisałem, że nawet najtańsze będą ok.
Ludzi zniechęca babranina i burdel który trza sprzątać jak całkowicie ręcznie to wyrabiasz. A wystarczy mieć planetarke i jesz pyszny, świeży chleb, taki jak chcesz i kiedy chcesz. No i przynajmniej połowę tańszy niż w sklepie (nie mylić z biedronkowym dmuchawcem).
@blackmilk no ja mam to szczęście, że zaraz niedaleko domu mam dobrą piekarnię, a że nie jem niewiadomo ile chleba zapłacić 5-10 zł za bochenek najczęściej 2 razy w tygodniu to nie jest problem. Bardziej brakuje mi dobrych bułek w okolicy. Chociaż jęczmienne (i nie tylko) z tej piekarni są super, ale wybór dość skromny
@Viking-: ja przyjąłem inną opcję. Piekę małe chlebki jak keksy. Są na kolacje i śniadanie. W piekarni nie ma takich małych, a najmniejszy kosztuje 6zł (pszenno żytni). W tej cenie mam 3-4 takie jak ja piekę.
Teraz mam jeszcze wysyp pomidorów swoich, to aż żal nie piec swojego chleba...