Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Czy to wygląda jak główne dojście prądu do mojej kamienicy? Czemu pytam, bo bezpośrednio za tym oknem piwnicy somsiada jest moje miejsce parkingowe, gdzie w niedalekiej przyszłości chciałbym parkować i ładować elektryka lub plugina. Prąd z węgla, ale i tak w jeżdżeniu 3-4 razy tańszy niż paliwa tradycyjne.

#elektryka #energetyka #paliwo #samochody #motoryzacja #samochodyelektryczne
pogop - Czy to wygląda jak główne dojście prądu do mojej kamienicy? Czemu pytam, bo b...

źródło: comment_1659354353azSmpsFd8pwJl0D0tcdgpt.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@pogop: To co widać na zdjęciu to zabytek, do którego nie da się nic dopiąć. Najlepiej to w ogóle nie ruszać żeby czegoś nie popsuć.
Ewentualny dodatkowy obwód do ładowarki to z rozdzielnicy głównej trzeba by wyprowadzać. Do tego jest to pewnie nieopomiarowana część instalacji, więc trzeba uzyskać od OSD (kto tam prąd dostarcza w Twoim regionie) warunki przyłączenia, zgodę od zarządcy budynku, projekt przebudowy instalacji i na tej podstawie
  • Odpowiedz
@michcio: w mieszkaniach mamy trójfazę doprowadzoną po remoncie instalacji sprzed 2 lat, więc coś czuję, że sensowniej by było od własnego licznika pociągnąć kabel ze skrzynki która i tak daleko nie jest.
  • Odpowiedz
@pogop to teraz sobie zobacz jaka masz moc na umowie, popatrz jaka potrzebujesz do ładowarki i wyciągnij wnioski skoro chcesz z domowej instalacji.
  • Odpowiedz
@sberatel: ładowanie w 8 godzin raczej mi wystarczy do moich potrzeb, raczej nie będę kupować elektrycznych bestii pokroju tesli lub jaguara.
  • Odpowiedz
@pogop: tak jak ktoś wyżej pisał, to wygląda jak papierowa/bawełniana albo podobna izolacja. Każdy elektryk o zdrowych zmyslach nie ruszy tego póki dziala, bo zwyczajnie poruszenie tym kablem może spowodować zwarcie. Przy remoncie to powinno być odłączone od prądu na zawsze
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cwlmod: XD wręcz przeciwnie. Zresztą ja to nigdy nie celowałem w jakieś extra wielkie silniki spalinowe.
  • Odpowiedz