Wpis z mikrobloga

Hipotetyczna sytuacja:

2 sierpnia, budzą Cię rano syreny, myślisz se ee tam, siadasz na kiblu, wchodzisz na wykop, w #!$%@? znalezisk w płomieniach, szybko nawigujesz to z największą liczbą wykopów "WAŻNE. KIJÓW PRZESTAŁ ISTNIEĆ. SPADŁ POCISK NUKLEARNY" a w opisie "kochani, to niestety dzieje się naprawdę. Nadeszła zagłada współczesnego człowieka."

Czy możecie opisać swoje domniemane kroki w następujących 24 godzinach? A może macie konkretny plan na taką okoliczność?

#wojna #ukraina #rosja #survival #pytanie
  • 97
  • Odpowiedz
@BogIstnieje: nie zrobie kompletnie nic. A dlaczego? Zacznę od początku. Widzę że kolega, tak jak reszta "opinii publicznej" uległ zbiorowej paranoii na temat broni atomowej. Przez lata pop-kultura (książki, filmy, gry) budują w nas poczucie bezgranicznej potęgi atomu, a prawda jest zupełnie inna. Fallouty, stalkery, metro itp od lat wbijają nam do głowy wizje "post- apokaliptycznej zimy" gdzie kilka wystrzelonych atomówek doprowadziło do upadku cywilizacji. A w rzeczywistości, z czysto
  • Odpowiedz
@BogIstnieje: nic nie robię, bo nie ma podstaw do robienia czegokolwiek. Uderzenie taktycznym pociskiem nuklearnym w Kijów nic nie zmieni w naszym bezpieczeństwie, bo Ukraina nie jest w NATO, a nawet jakby doszło do wojny Rosji z NATO to zagrożone są tylko największe ośrodki miejskie i miejsca rozmieszczenia wojsk i strategicznej produkcji, a nie mój dom.


@Patrickll: kiedyś liczyłem, że jeśli rosja ma chociaż 5% sprawnych swoich pocisków
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BogIstnieje:
Ja mam o tyle przewalone że moi rodzice mieszkają w wiosce kilkadziesiąt km od granicy z Ukrainą więc raczej nie ma sensu tam uciekać. Już prędzej chyba oni do mnie do Krakowa bo miasta może coś będzie broniło, a tam będą sami na pastwę losu.
  • Odpowiedz
@BogIstnieje: Albo siedzę na dupie na swojej wsi i ogarniamy szybkie zakupy i gotówkę z bankomatu
Pakuje kosztowności i wartościowe rzeczy w jakaś saszetkę co by mieć pod ręka
Wóz zalewam do pełna
Albo jak mnie poniesie panika to w wóz i do Czech leśnym przesmykiem bo mam blisko
  • Odpowiedz
@BogIstnieje: Zależy o której by to godzinie było.. do pracy budzę się około 9 i nie przeglądam neta.. aby powiadomienia np sms albo mail. alert rcb mam zablokowane.

No ale pomińmy ten wstęp.. Poszedłbym normalnie do pracy, jak to mówią, jebło to jebło. Promieniowania bym się specjalnie nie obawiał.. sprawdziłbym aby kierunki wiatru.. jakby wyszło że wieje do mnie to i tak pewnie zrobili by wolne, a jak nie to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@BogIstnieje: lud zapomina o tym, ze opinia publiczna nie spi i fale protestow przeleja sie po calym swiecie i swiat zachodu dolaczy sie do wojny. Tak samo bedzie u nas i bedzie presja na stworzenie koalicji antyrosyjskiej. Bomba A w '45 potrafila zakonczyc wojne bez social mediow, w dzisiejszych czasach media wytworza taka histerie i takie poruszenie i swiat juz nie bedzie taki sam. Lepiej wyprzedzic uderzenie i spacyfikowac ruskich
  • Odpowiedz
  • 0
@kutwa_sprytny podoba mi się Twoja, zdawałoby się najbardziej normalna z odpowiedzi. Zwłaszcza szczery fragment, w którym piszesz "albo jak mnie poniesie panika". Pośród tak wielu odpowiedzi ludzi, którzy nic by sobie z tego wydarzenia nie zrobili, i poszli normalnie do pracy. Nie do wiary, jak wielu ludzi wypiera to, co mogłoby się stać.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@peszmerd: chyba, ze sami Rosjanie pojda po rozum do glowy i w obliczu ryzyka podobnego deszczu nad Moskwa sami wyniosa Bojarow pod GUM na kijach, bo wojna wojna ale w stolicy jednak dominuja biali i swiadomosc odwetu po takiej eksterminacji ludznosci cywilnej jednak daje do myslenia.
  • Odpowiedz
Wiem wtedy, ze Putin idzie na całość, dlatego biorę kilka tys euro z domu, resztę pieniedzy w złotówkach wypłacam po drodze z banku i lecę do Amsterdamu albo do Nicei albo do Paryża, gdzie mam gdzie mieszkać. W międzyczasie myśle nad przeniesieniem się do rodziny w USA.
  • Odpowiedz
@BogIstnieje: Na baku mam 1200 zasięgu na trasie :) mam auto terenowe także przedostanie się przez lasy mi nie straszne a znam takie miejscówki gdzie się da
Inna kwestia to porzucenie tu wszystkiego i ta decyzja „a może jakoś to będzie”
Od początku onfliktu mam 60l ropy w kanistrach , agregat i szpej pozwalający mi i mojej rodzinie komfortow biwakować w aucie przez nawet dwa tygodnie także pod tym wzgledem
  • Odpowiedz
  • 1
@peszmerd Myślę, że ruscy to tak jak Polacy pod względem poddania się władzy, jaka by nie była. Zważ na to, że polskie elity nie robią nic, żeby wyswobodzić nas od władz przeróżnych świńskich wiele lat od okrągłego stołu. A co dopiero maluczcy. Do ostatniej krwi reżim putinowy się utrzyma.
  • Odpowiedz