Wpis z mikrobloga

Hipotetyczna sytuacja:

2 sierpnia, budzą Cię rano syreny, myślisz se ee tam, siadasz na kiblu, wchodzisz na wykop, w c--j znalezisk w płomieniach, szybko nawigujesz to z największą liczbą wykopów "WAŻNE. KIJÓW PRZESTAŁ ISTNIEĆ. SPADŁ POCISK NUKLEARNY" a w opisie "kochani, to niestety dzieje się naprawdę. Nadeszła zagłada współczesnego człowieka."

Czy możecie opisać swoje domniemane kroki w następujących 24 godzinach? A może macie konkretny plan na taką okoliczność?

#wojna #ukraina #rosja #survival #pytanie
  • 97
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@BogIstnieje: moskwa i skt peterburg to troche specyficzne miejsca na mapie rosji, widmo odwetu zachodu na ludnosc cywilna po ataku na ludnosc cywilna bylaby bardzo duza. Poza tym nawet oni potrafiliby sie postawic na miejscu ofiar i mogliby pomyslec, ze taka decyzja o zniszczeniu Kijowa to przesada.
  • Odpowiedz
@BogIstnieje:

Biorę co mogę, pakuje się do auta, w niecałe 2h jestem na granicy. W kolejne 2-3h jestem w Austrii. Austria to najbliższy mojego miejsca zamieszkania kraj, który nie jest w NATO. Liczę na to, że Polska nie zamknie granic w ciągu pierwszych 24h.

Nie tracę czasu na pierdoły, nie idę do banków/bankomatów. Hajs w gotówce (EUR i USD) mam przygotowany odkąd zaczęła się wojna na Ukrainie.
  • Odpowiedz
@BogIstnieje: sprawdzam sytuację na drogach, czy ogłoszono już mobilizację i zakaz wyjazdu posiadaczy chromosomów XY, przelewam co się da na zagraniczne konto, pakuję rodzinę i rzeczy do auta, wrzucam rowery na dach, i w zależności od tego stanu prawnego jadę w kierunku czeskiej lub niemieckiej granicy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mlodyernest: Amerykanie sami przyznają że nie istnieje skuteczny system obrony przed ICBM.
https://www.aip.org/fyi/2022/physicists-argue-us-icbm-defenses-are-unreliable
Jak ktoś chce tylko przeżyć to tradycyjne najlepsza będzie Ameryka Południowa, względnie inne państwa niezaangażowane typu Szwajcaria ale tam w czasie drugiej wojny obowiązywał ginocentryzm (chłopów deportowali) i teraz pewnie było by podobnie.
@Plp_: Na Kijów wystarczyła by jedna termojądrowa w stylu Castle Bravo.
RS-28 Sarmat z odpowiednimi parametrami byłby w stanie zabić większość ludzi
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@BogIstnieje: tak. Ten pocisk w pewnym momencie rozkłada się na mniejsze kierowane pociski których może być do 15. Ładujesz do każdego takiego głowice termojądrową. Ustawiasz na główne skupiska ludności w kraju i tyle.
  • Odpowiedz
tylko największe ośrodki miejskie i miejsca rozmieszczenia wojsk i strategicznej produkcji


@Patrickll: a to spoko, to tylko kilkanaście miast i drugie tyle miejscowości położonych koło hut, stoczni, elektrowni i zbrojeniówki xD. Szkoda, że akurat w takich ośrodkach jest największe zaludnienie.
  • Odpowiedz
@BogIstnieje do pracy pójdę ¯_(ツ)_/¯ uderzenie w Kijów nie spowoduje że będą wyć syreny w całej Polsce. A jeśli nawet uderza w NATO to gdzie będę uciekał? Wszystkie kraje będące w NATO będą w stanie wojny
A tak naprawdę to k---a nie wiem. Człowiek sobie wolnego nie potrafi zaplanować a co dopiero co zrobi jak wybuchnie wojna. Wyszłoby w praniu dopiero
  • Odpowiedz