Wpis z mikrobloga

Jak założyć firmę: wersja dla zapracowanych/leniwych/oszczędzających swój czas.

Zaczyna się miesiąc, więc zaraz zaczną się pojawiać pytania o księgowość:
Jak znaleźć księgowego?
Jak wygląda współpraca z księgowym?
Kto mi założy firmę?
Jak wyliczyć opłacalność?
Skąd będę wiedział co miesiąc ile podatku zapłacić?

No to odpowiadam z wyprzedzniem: interesuje Was inFakt :)

Pamiętajcie, że są księgowi, którzy pracują zdalnie z całej Polski i wszystko jesteście w stanie załatwić z nimi zdalnie. Macie do takiej osoby telefon i maila, macie office hours, a oni mają pełnomocnictwo do reprezentowania Was w urzędach i wysyłania deklaracji. Mamy teraz tak zawiłe podatki i deklaracje do wysłania, że lepiej mieć kogoś kto się na tym zna.

Są trzy główne firmy księgowe online. Ja od lat jestem klientem jednej z nich - inFakt - i nadal bardzo mi się to podoba.

Jak wygląda interfejs aplikacji infakt?
Obejrzyjcie filmik, obecnie doszły do tego jeszcze zakładki ze statystykami (ile zarobiliście per rok, ile zapłaciliście podatków i kilka innych rzeczy).

Jak się skontaktować z infaktem?
Zostawiacie im kontakt wchodząc na ich stronę.
Dzwonią do Was, sprawdzają z jakiej jesteście branży i albo wybieracie sobie księgowego sami, albo oni wybierają wg uznania (ja korzystam z tej drugiej opcji).
Podpisujecie im pełnomocnictwo, kurier przywozi i odbiera te dokumenty.
Zakładają Wam firmę, potem prowadzą księgowość.
W razie pytań z US to oni się z nimi kontaktują i odpowiadają na pytania.

A jak prowadzić firmę?
Faktury przychodowe wystawiacie sobie sami. Jak wystawicie pierwszą, to potem już tylko przycisk Wystaw podobną Was interesuje :)
Faktury kosztowe skanujecie aplikacją mobilną infaktu albo jakimś innym narzędziem typu Adobe Scan na androida. Księgowa to rozlicza.
Macie ładny widok ile konkretnie podatku macie zapłacić, do kiedy i na jakie konto.
Zajmujecie się swoim biznesem i nie tracicie czasu na czytanie i szukanie jak coś rozliczyć albo wysłać. Szczególnie, że są kruczki prawne, nie wszystko się da zaksięgować. Oni są od tego, żeby pilnować żeby wszystko się zgadzało w dokumentach.

Zmiana księgowego
Możesz zmienić księgowego z miesiąca na miesiąc, jeśli coś Ci się nie podoba. Nawet jest do tego opcja w ustawieniach.
Możesz wybrać sobie konkretną osobę.
A możesz po jakimś czasie w ogóle przejść na samoksięgowanie, jeśli uznasz że sam chcesz wszystko robić bo masz za dużo czasu albo przechodzisz na ryczałt i wszystko już wiesz ;)

Rabat 10% na start
Gdybyście chcieli rabat 10% na start, to śmiało skorzystajcie z mojego polecenia:https://app.infakt.pl/polecam/pawel-dobrzanski

A jeśli się zastanawiacie jak prowadzić własną firmę, to sprawdźcie dodatkowo mój blog :) ABECADŁO PRZEDSIĘBIORCY

#wlasnafirma #biznes #podatki #jdg #dzialalnoscgospodarcza #pracbaza #ksiegowosc #b2b
MetroStation - Jak założyć firmę: wersja dla zapracowanych/leniwych/oszczędzających s...
  • 13
@MetroStation: Zgadza się tylko nie napisałeś że księgowi zdarzają się słabi albo przeciążeni. Ale z resztą się zgadzam, aplikacja super. Korzystając z okazji chciałbym podziękować wszystkim którzy skorzystali z mojego reflinka.
Jakby ktoś zastanawiał się czy JDG ma sens to tutaj można sobie porównać i wybrać opodatkowanie
https://jakipit.pl/
Na samej dole po przeliczeniu są moje reflinki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie tylko do infaktu. Wszystkie księgowości internetowe
@cranberry250 @PaaD I nawet product placement na końcu się pojawia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale wartościowe, więc warto
promować.
@bryndzus: Yep, jak mówiłem - używam nadal. Akurat wtedy nagrali fajny film, a najczęściej ludzie pytają właśnie o to jak to wygląda od środka. Swoją drogą to też ciekawe, że sobie wtedy dobrze zaprojektowali UX i nie próbują tego teraz zmieniać na siłę - dla mnie zajebiste.
@MetroStation: A ja mam zgoła inne pytania:
1. Czy jako księgowy inFaktu musisz sam opłacić swoją polisę czy jesteś "pod płaszczykiem" inFaktu?
2. Czy inFakt rozlicza także pełną księgowość?
@MetroStation: No nie wiem czy nic, moim zdaniem to ważny aspekt. Jeśli dojdzie do pomyłki, świadomej lub nie to pojawia się wtedy aspekt polisy w ramach zabezpieczenia. To, kto ją wykupuje może nie obchodzić klienta, ale to czy jest wykupiona już jak najbardziej.
@MetroStation: @zibizz1: Ok, dzięki za odpowiedź. Moja ciekawość została zaspokojona :) Aplikacja sama w sobie jest bardzo intuicyjna i czytelna, lata temu dał mi do niej dostęp jeden z moich podatników. O księgowych się nie wypowiem, ponieważ nigdy nie korzystałam. Dobrze, że jednak istnieją takie platformy i dają możliwości samodzielnego rozliczenia lub współpracy z księgowymi.
@ajcila: Jest opcja żeby udostępnić dostęp dla księgowego z poza Infaktu ale wtedy to ubezpieczenie nie obejmuje. Tylko pracowników spółki. Jak ktoś bierze tylko pakiet za 0,20,40 netto/miesiąc to sam odpowiada za swoje błędy
@zibizz1: @ajcila: Alej jak udostępnia swój KPiR, to znaczy że z definicji nie kupuje abonamentu na biuro rachunkowe (więc ubezpieczenie nie obowiązuje, bo nie płacisz za księgowych). Tylko płacisz za samą platformę, a dodatkowo dajesz dostęp księgowemu bądź osobie trzeciej.