Wpis z mikrobloga

@byferdo: @wwkbt: to nie ma nic wspólnego z jakimś równouprawnieniem, to czysty biznes,

gdzieś w badaniach im wyszło, że mieliby więcej chętnych na swojego usługi (czyt. kobiet), jeżeli kierowcami były również kobiety

innymi słowy cześć kobiet boi się korzystać z takich przejazdów,

szkoda, tylko, że nie zbadają dlaczego się te kobiety boją,

oni myślą, że za sam fakt, że kierowcą jest mężczyzna, a nie dopuszczają myśli, że znaczenie może mieć
@wwkbt: Czemu nikt nie wpadł na to, że kobieta kierowca nie zgwałci pasażerki ale kobietę kierowcę może zgwałcić pasażer? Czy ona ma możliwość w aplikacji odmawiać przejazdów mężczyznom? Poza tym i tak każdy jej może wtargnąć do auta
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Na 20 potwierdzonych przypadków sprawcy to sześciu Gruzinów, dwóch Uzbeków i dwóch Tadżyków, jeden Algierczyk oraz jeden z Turkmenistanu (narodowości ośmiu nie ustalono).

@Serghio: gdyby tylko była jakaś inna wspólna cecha napastników niż płeć, hmmm...
@wwkbt: beka z "kierowczynia", beka z tych zasad w stylu "jak idziesz wieczorem za/przed jakas samotna dziewczyna to przejdz na druga strone ulicy", ale akurat idea tej uslugi mi sie podoba.

chyba zyjecie w jakiejs bance, ze nigdy nie slyszeliscie o nachalnych kierowcach Bolta/Ubera, ktorzy zadaja niestosowne pytania, rzucaja nieprzyjemne teksty albo robia jeszcze krok dalej, zjezdzajac z zaplanowanej trasy, itd.

i ja, znajac takie historie, czuje potem niepokoj jak moja
Korpo robią babom w Polsce syndrom oblężonej twierdzy xd

20 zgłoszeń które skutkowały śledztwami w Warszawie. Ale "oblężona twierdza" i "Korpo robią...". Tak, Bolt w ten sposób zwraca uwagę na taki problem i wmawia babom molestowania jakby to było niby w ich interesie. Tak było.

O 20 śledztwach dotyczących przestępstw seksualnych w przewozach osób taksówką z aplikacji w samej tylko Warszawie informowała w maju „Rzeczpospolita”. Sprawcami połowy byli kierowcy Bolta,