Wpis z mikrobloga

Ale polskie banki jeszcze kiedyś urosną, prawda?
Sentyment na bankach, mówiąc delikatnie, nie należy do najlepszych, ale mimo tego od początku lipca podaż nie potrafi wygenerować kolejnego mocnego impulsu spadkowego. Od strony technicznej na cenach zamknięcia pojawił się zarys formacji odwrócenia trendu.

Zniżkujący klin widoczny na PKO BP i PEKAO pokrywa się z podobnym widocznym na indeksie WIG-Banki. Rynek nie wybił się w górę z jakimś specjalnym impetem, dlatego brakuje wyraźnego „zaproszenia do tańca”. Plus jest taki, że kupno wychodzące górą z klina może być zrobione na bardzo wąskim stopie poniżej ostatniego dołka.
Potencjał ruchu w górę z formacji na WIG-Banki to teoretyczne +24%, zatem całkiem nieźle.
Idealnym otoczeniem do takiego ruchu byłaby nadal spadająca rentowność obligacji + umocnienie złotego. Do popytowej układanki pasuje też niewielka formacja odwrócenia (odwrócona RGR) na europejskim Stoxx E600 Banks, ale tam teoretyczny zasięg to około 6%.
Ewidentnym minusem jest trend spadkowy indeksu WIG-Banki na szerszych interwałach (tygodniówka i miesięczny), więc gra na zwyżkę w tym klimacie nie powinna być traktowana inaczej niż spekulacja, zatem ewentualna ewakuacja na stracie powinna być częścią planu.
Kolejny minus to fakt, że banki potrafią zamrozić się w stagnacji bez wyraźnego trendu na długie miesiące, więc takie słabe wybicie działa na ich niekorzyść.
#gielda #inwestycje #smiesznekreski
DJ007 - Ale polskie banki jeszcze kiedyś urosną, prawda?
Sentyment na bankach, mówią...

źródło: comment_1659297818JB1wClCbS2DiZy87iQPtMl.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jednym słowem


@takupatamta: Masz możliwie najbardziej obiektywnie opisaną sytuację, dobrą technika i niezły risk reward na spadkowym rynku w okolicy minimów obecnego spadku. Na indeksie i dwóch bliźniaczo wyglądających spółkach.
Jeśli oczekujesz na giełdzie pewniaka bez jakiegokolwiek ryzyka straty, to ja nigdy takiego nie widziałem.
  • Odpowiedz
to co? można jeszcze poszortować?


@merti: Szortować można wszystko i zawsze, ale nie zawsze się zarobi. Ja banków na S nie mam zamiaru wrzucać, bo nie widzę szansy na mocny impet. Ale to tylko moje zdanie.
Inna sprawa, że dołek się jeszcze trzyma.
  • Odpowiedz