Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, planuję kupić mieszkanie od dewelopera, który oferuje możliwość płatności 20/80. Czy w takim razie kredyt muszę załatwiać już teraz? Czy skoro 80% płatne jest przy odbiorze mieszkania, to mogę dopiero wtedy rozglądać się za kredytem? (wiedziałbym ile rzeczywiście będzie mi brakować, a teraz ciężko jest mi to oszacować).
#nieruchomosci #rynekpierwotny #mieszkanie #kredythipoteczny

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62e6b39d4ea2949af827b1b6
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 8
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Możesz się zacząć rozglądać dopiero przy płatności tych 80%. Generalnie kiedyś się właśnie tak robiło jak stopy się nie zmieniały i nie było problemu ze zdolnością, ale teraz bym nie ryzykował, bo duzo się zmienia i nie ma pewności czy dostaniesz kredo za jakiś czas. Zawsze można się dogadać z deweloperem, na jakiś układ typu 20% - 1% - 79% i ten 1% sobie teraz uruchomisz z kredytu i nie
  • Odpowiedz
Mirki, planuję kupić mieszkanie od dewelopera, który oferuje możliwość płatności 20/80. Czy w takim razie kredyt muszę załatwiać już teraz? Czy skoro 80% płatne jest przy odbiorze mieszkania, to mogę dopiero wtedy rozglądać się za kredytem? (wiedziałbym ile rzeczywiście będzie mi brakować, a teraz ciężko jest mi to oszacować).


@AnonimoweMirkoWyznania: Każdy bank ma ograniczony termin ważności decyzji kredytowej (to czas na podpisanie umowy kredytowej) i ograniczony termin na uruchomienie kredytu (to
  • Odpowiedz