Wpis z mikrobloga

Mirki mam okazję pojechać pracować do Stanów. Moja firma ma filię w stanie Missouri i chętni moga pracować tam na tamtejszych warunkach. Nikt nie chciał, a ja zacząłem się zastanawiać.
Jestem pracownikiem fizycznym/umysłowym i tam wykonywałbym podobną pracę.
Zarobki to 2000$ do tego trzeba opłacić pokój, pewnie wynająć samochód bo nigdzie bez niego się nie dostaniesz do tego dochodzą koszty życia. Jest to małe miasteczko w środku stanu i wszędzie dalego, a ja również chciałbym coś zwiedzić, ale nie mam pojęcia o kosztach życia w USA. Plusem jest praca cztery dni w tygodniu na 1 zmianę.
Nie mam tam znajomych i pojechałbym sam jak palec, mógłby się wypowiedzieć ktoś, kto ma doświadczenie lub tam mieszka? Jak wyglądają koszty i czy przeżyje za tyle? @nejtan doradziłbyś coś?
Oczywiście dobre ubezpieczenie to podstawa, jeśli pracodawca tego nie zapewni to wyjazd odpada.
#usa #emigracja #pytanie
  • 10
  • Odpowiedz
@lesnydzban a czy na priv mógłbyś napisać coś więcej o firmie lub innych dających taka możliwość? Rozumiem że legalny pobyt w Stanach jest związany jedynie z pracą w tamtejszym oddziale i nie mialbys możliwości legalnego pobytu chcąc zmienić pracę przeprowadzic sie lub myśleć o pracy na własną rękę?
  • Odpowiedz
@lesnydzban: wszystko tez zalezy od tego w jaki sposob firma cie sciagnie, czy wiza l1, h1b(loteria) czy moze od razu zasponsorują zieloną kartę. Zasponsorowanie odpowiedniej wizy pracownikowi też kosztuje, więc jeśli 2k na miesiąc to szukają taniej siły roboczej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@lesnydzban: Jedziesz tam na staż czy na stałe, $2000 to mało jak na Usa a Missouri to jedna wielka dziura. Jak chcesz to potraktować jako przygodę i nic cie w pl nie trzyma to jedź, 3 dni w tyg wolnego to całkiem spore tereny możesz pozwiedzać. Nie porządzisz za te 2 koła ale z głodu też nie umrzesz a zawsze na miejscu może jakieś dodatkowe drzwi się otworzą przed tobą.
  • Odpowiedz