Wpis z mikrobloga

Ukraiński trol kasuje wpisy krytyczne wobec lobby ukraińskiego @gzymspiwniczny:.

Napisałem tylko, że znając polskie środowisko artystyczne wiem jak ciężko jest zajmować się tworzeniem kultury wyższej. Wielu polskich artystów nie otrzymuje wsparcia państwa porzuca tworzenie i zatrudnia się w gówno pracach. Tymczasem nie wiedzieć czemu polskie państwo postanowiło wspierać kulturę ukraińską kosztem polskiej.

Niewątpliwie powodem jest polska głupota i lobby ukraińskie panoszące się w Polsce.

https://twitter.com/RafalzKrakowa/status/1552648995020816387?s=20&t=Snd1EsvBppX0GNdQZhwc1A

#ukraina
  • 16
lobby ukraińskie panoszące się w Polsce.


@oydamoydam: jej bohu, jeszcze pół roku temu krajem rządzili Żydzi, teraz się okazuje że jest to 'lobby ukraińskie" xD
I to nie byle jakie, bo okradające polskich wybitnych artystów (jak np. pamiętny Miuosh) z ciężko wyżebranych rządowych dotacji.
Wielu polskich artystów nie otrzymuje wsparcia państwa porzuca tworzenie i zatrudnia się w gówno pracach. Tymczasem nie wiedzieć czemu polskie państwo postanowiło wspierać kulturę ukraińską kosztem polskiej.


@oydamoydam: Chwila przecięz poszły miliony na pomoc artystom w okresie covidowym i afera była, że za dużo.
To jest argumentowanie w stylu, a czemu Polska daje na ofiary głodu w Afryce skoro w Polsce też niektóre niedojadają. Zawsze bedzie można go stosowąc.

Ale jaja
@szurszur: Łatwo ci to pisać, bo nie wiesz jak ciężko jest tworzyć polska kulturę. Kasę covidowa dostawali nieliczni, ci najbardziej znani.

Polska nie jest bogatym krajem. W naszym interesie jest tworzenie polskiej kultury a nie ukraińskiej. A teraz jak się okazuje ukraińscy artyści mają lepiej niż polscy. To jest chore.

Dodatkowo wiesz, że Glinski zarządził aby w każdej instytucji polskiej kultury pracowali Ukraincy. Mam kumpla, który się nie dostał do pewnej