Wpis z mikrobloga

#bron #polska #wojna #ukraina #rosja #technologia

Jak informuje Przemysław Kowalczuk, wiceprezes MESKO S.A., obecnie trwają dwie prace rozwojowe związane z systemem Piorun. Pierwsza to Piorun+, czyli praca nad modernizacją istniejącego systemu.

Powiązaną inicjatywą jest program Piorun 2, określany także jako Grzmot. Ma to być długofalowo następca Pioruna oparty nie na zmianach we współczesnym produkcie, ale na „innych rozwiązaniach technicznych". Będzie też mieć znacznie większy zasięg, w stosunku do istniejącego Pioruna i zostanie przeznaczony dla ochrony mobilnych wojsk lądowych. Nie jest jednocześnie wykluczone, że na jakimś etapie programy Piorun+ i Piorun 2/Grzmot zostaną w jakiś sposób połączone.

https://defence24.pl/przemysl/jasna-przyszlosc-pioruna
ArtBrut - #bron #polska #wojna #ukraina #rosja #technologia

Jak informuje Przemysław...

źródło: comment_1659111852dhgvRGBAieDu4Wuf4FxfDA.jpg

Pobierz
  • 21
To nie jest nowy projekt. Czytałem o nim jak większość nie słyszała jeszcze o Piorunie, czyli kilka lat temu.

Pomysł był, zdaje się że nie było finansowania..(ale nie mam pewności co do tego ostatniego)

Generalnie chodzi o to że rakieta dostanie większy silnik...co pozwoli zwiększyć jej zasięg do ok 7 km.

Zwiększenie zasięgu generuje jednak problemy o których nie ma pojęcia przeciętny śmiertelnik.

Cel jest bardzo daleko...więc rakieta w początkowej fazie lotu
@ArtBrut co jak co ale ktoś tam umie z przytupem nazywać kolejne wersje. Bardzo mi się podoba że najpierw przyszedł Piorun a po nim będzie Grzmot. Tak chyba też w czasie II WŚ się amerykanie wywoływali? Flash Thunder?
@ArtBrut: @basalyk44: Uważam, że nazwy polskiego sprzętu wojskowego są bez sensu. Rosomak jeszcze ujdzie. Piorun jeszcze spoko, ale to mała broń. A powinniśmy mieć jakieś wyrzutnie artyleryjskie "Czarnobóg", czołgi "Weles" i system minowania "Poroniec" XD Jakieś wyrzutnie bomb zapalających "Południca". Potem te odratowane nagrania z gopro kacapów "#!$%@?ć! Strzygi leciat!"

Efekt psychologiczny XD Jakby dzieciom bajki opowiadali o Biesach i Utopcach, to na koniec by musieli dodawać, że jak będzie