Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sanski: w systemie jest wniosek o częściową spłatę kredytu, ale we wniosku nie ma pola ze wskazaniem na którą część ma iść nadpłata (kapitał, czy odsetki). Wcześniej, jak robiłem nadpłaty, to zawsze w dniu pobrania raty, więc całość szło na konto kapitału. Teraz nie wiem sam jak to zrobić, w banku powiedziano mi, że jest jakiś wniosek papierowy, gdzie wskazuje się czy nadpłata ma iść na kapitał, czy odsetki, ale
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@buysy: więc w jaki sposób wytłumaczysz, że zlecając częściową spłatę bank księgował część na kapitał, a część na odsetki?
  • Odpowiedz
@sssabae: odsetki naliczane są codziennie od kapitału pozostałego do spłaty. Więc jeżeli spłacisz coś tam po 2 tygodniach to najpierw zapłacisz odsetki od kapitału w tych dwóch tygodniach a później reszta pójdzie na kapitał i wtedy będziesz miał odsetki na nowo przeliczane od nowego kapitału.
Nie rozumiem co bank miał na myśli mówiąc że niby możesz sobie wybrać czy nadpłacasz kapitał czy odsetki - dla mnie to nie ma sensu.
  • Odpowiedz
@sssabae: w dyspozycji nadpłaty nie wybierasz na co przeznaczysz środki. Przekazujemy je na nadpłatę kapitału oraz spłatę odsetek naliczonych od dnia spłaconej ostatnio raty do dnia realizacji nadpłaty (jeśli takie już są).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kepa0: jeśli masz ustalony dzień spłaty na 10 dzień miesiąca, to zlecenie nadpłaty wystaw na ten sam dzień. Najpierw ściągną Ci kasę na ratę, a chwilę później nadpłatę.

Uwaga

Jeśli 10 przypada na dzień wolny od pracy (sobota, niedziela, święta), to zalecam poczekać do następnego miesiąca z nadpłatą, do dnia, gdy 10 dzień będzie dniem pracującym.
  • Odpowiedz