Wpis z mikrobloga

Kredyciarze - ilu z Was decyduje się na wakacje kredytowe?
Obecnie rata to <20% mojego miesięcznego budżetu i nie mam żadnego problemu z płatnością lecz jeśli nie naliczają za ten czas odsetek, to może warto odłożyć kwoty rat z zawieszenia i nadpłacić kapitał? Liczył to ktoś? Dodatkowo roczny koszt obsługi kredytu powinien być sporo mniejszy.

#kredythipoteczny #wakacjekredytowe
  • 17
@mitchumi: Zawieszasz bez kosztów 8 rat, potem tym czym zaoszczędziłeś nadpłacasz kredyt. Sam mam mini ratę jakieś 900pln, da mi to nadpłaty ok 7k kapitału + ok 10k odsetek przy obecnych stopach. Przy większych ratach bedzie to wielokrotnie więcej
@mitchumi: z choinki się urwałeś? Od paru miesięcy wszędzie info, żeby brać, bo się opłaca i wyjdziesz na tym na plus. Przejrzyj tag, masz pełno wpisów z wyliczeniami i kalkulatorami.

Tak, warto odłożyć to co idzie na raty i potem nadpłacić kredyt. Tym oto magicznym sposobem spłacisz sobie kapitał w wysokości 8 rat, a nie 20% kwoty tak jak to jest przy aktualnym oprocentowaniu.
@mitchumi: zawsze sie oplaca jezeli wydasz kase na nadplate po koncu wakacji kredytowych... stosunek kapital/odsetki jasno mowi, ze nie oplaca sie splacac teraz. u mnie rata to tez mniej niz 20% zarobkow i biore wakacje
@Lanc: no nie interesowałem się tym wcale - unikam tego syfu polityczno wojennego wszędzie (choć i tak tu mi wyskakuje na głównej za dużo)
jestem dość mało spięty tematami finansowymi co powoduje pewien poziom ignorancji w tym temacie. no ale jak tu piszecie to czysty zysk zatem już złozony wniosek :)
mogę w moim banku ino 1 miesiąc a np kumpel w millenium może od razu 2 - czy ktoś mnie