Wpis z mikrobloga

Czy ma ktoś jakieś doświadczenia ze światłowodem z PLAY na huawei k562?
Czy do tego Huawei będę miał możliwość połączenia repeatera Tp-Linka?
Nexera oddała sieć do użytku i oferta Play wydaje się najbardziej korzystna (cenowo).
Do wyboru mam jeszcze:
Lokalnego dostawcę, orange, t-mobile, upc, plus.

  • 13
Czy do tego Huawei będę miał możliwość połączenia repeatera Tp-Linka?


@O53K: będziesz miał w domu dobre, światłowodowe źródło internetu. Nie demoluj i nie okaleczaj go sobie go już na starcie repeaterami, zaplanuj to jak należy, jeśli mieszkanie/dom jest na tyle rozległe, że z routera zasięgu raczej nie starczy, dołóż drugi accesspoint, połącz go z routerem przewodem.
@Jarek_P: Na te chwilę używam jeszcze Tp-linka wr1043nd v 2.1 i repeatera radiowego, bo sam router całego domu nie obejmuje.
Zorientować się w takim razie muszę czy tenże router tp-linka może działać jako AP i mógłbym wtedy ewentualnie zrezygnować z bezprzewodowego repatera.
@O53K: UPC według mnie najsensowniejsza opcja, nawet jak cenowo nie jest najlepsza, o Orange od klientów słyszę ciągła krytykę i rezygnacje z ich usług, a lokalni maja jedynie dobra reakcje na awarie no ale maja właśnie ciagłe awarie. Router najlepiej kupuj swój.
@O53K: Nie ma zadnego polaczenia infrastruktury, UPC ma swoje urzadzenie, Play swoje do tego UPC nadal korzysta z systemow poprzedniego wlasciciela. Jesli do faktycznego polaczenia dojdzie troche to potrwa, narazie masz oferty w stylu internet z upc i telefon w play.
@Jarek_P: miło przeczytać konkretną poradę. dla mnie również drugi acess point (nawet najtańszy z biedry) to jedyne logiczne rozwiązanie. pierdzielą się z jakimiś reapeterami itp a wystarczy drugi ruter i trochę kabla. Problem solved