Wpis z mikrobloga

@NoJakNieJakTak: oni w sensie wolnorynkowców czy oni w sensie ich przeciwników?
W sumie niezależnie od tego o kogo Ci chodziło to można wypracować lepszy, bardziej wolnorynkowy system niż mamy obecnie, ale do tego jest potrzebna dyskusja.
Ja np. lubię wolność gospodarczą, ale wiem, że nie wszędzie się sprawdzi. Z drugiej strony wiem też, że mamy dziedziny regulowane, które regulacji nie wymagają.
Idealny przykład to taksówki. Potrzeba licencji by być taksówkarzem, ale
@m4cias: ziomeczku, obejrzyj sobie ten wywiad i nie bluźnij już. Kłamstwo powtarzane tysiąc razy, że tego nie było, nie zmieni rzeczywistośći.


@aegispolis: właśnie to Ty obejrzyj (albo tym razem ze zrozumieniem, jeśli już obejrzałeś) i przestań rozsiewać tą neuropejską manipulację.
@m4cias: xD

No to opowiedz, z jakim fikołkiem, jaką gotową narracją przyjmujecie teraz ten wywiad, aby zaprzeczyć faktom? Przecież on to wprost powiedział xD Jednych nie da się zmienić, bo UE, a inne może kiedyś coś tam, bo teraz nie, bo nie zepnie się budżet. Nie było tak według ciebie? Rozumiem, że trzeba od razu powiedzieć, że miał coś innego na myśli i przypisać mu zupełnie coś innego, niż powiedział, bo
a inne może kiedyś coś tam, bo teraz nie, bo nie zepnie się budżet


@aegispolis: no i sam sobie odpowiedziałeś. Powiedział też, że można od razu uprościć oraz jak sytuacja wygląda, że podatki trzeba ciąć razem z wydatkami a nie od razu wszystko.

Czyli znaczy to coś zupełnie innego niż "zmian podatków i wolnego rynku nie będzie bo się budżet nie zepnie"
@m4cias: A to serio dla ciebie jest taka różnica, że powiedział "teraz" i nie podał terminu, czy kiedykolwiek to będzie możliwe? Bo planów redukcji wydatków też nie mają. Poważnie? XD

Serio ci tu nic nie zgrzyta? Nie czujesz, że powinieneś choćby sprawdzić, czy jakiekolwiek z ich pomysłów mają sens, skoro sami w nie nie wierzą?
@aegispolis:

A to serio dla ciebie jest taka różnica, że powiedział "teraz" i nie podał terminu, czy kiedykolwiek to będzie możliwe?

Tak, bo wypowiedział się po prostu rozsądnie, przyznając, że nie stanie się to magicznie w ciągu jednego dnia.

Bo planów redukcji wydatków też nie mają.

Nie wiem skąd taki wniosek. To, że o nich nie mówią głośno to nie znaczy, że nie mają. Chociaż stwierdzenie, że trzeba ciąć najpierw wydatki
Tak, bo wypowiedział się po prostu rozsądnie, przyznając, że nie stanie się to magicznie w ciągu jednego dnia.


@m4cias: Przyznając, że część z ich planów nie będzie zrealizowana w ogóle, a reszta może kiedyś, ale wątpliwe, bo mamy zobowiązania finansowe. Sam przyznajesz, że rozsądek przeczy programowi konfederacji, ale dalej nic ci nie świta xD

Przecież ci maks za kilka lat będzie strasznie wstyd za to, że kiedyś tak w to brnąłeś.
Sam przyznajesz, że rozsądek przeczy programowi konfederacji, ale dalej nic ci nie świta xD

Przyznając, że część z ich planów nie będzie zrealizowana w ogóle, a reszta może kiedyś, ale wątpliwe, bo mamy zobowiązania finansowe.


@aegispolis: no i sam sobie to wszystko dopowiedziałeś, jak to neuropki mają w zwyczaju. A później hehe "wyrwane z kontekstu" ale beka.
@m4cias: Nie dopowiedziałem, przecież on to powiedział typie, sam to nawet przyznałeś xDDDD

Ty weź siebie serio przeczytaj - usprawiedliwiasz ordynarne kłamstwo, mówisz że rozsądny jest, więc powiedział, że nie zrealizowałby programu Konfederacji (bo ten jest nierozsądny) i dalej kropek nie łączysz, o losie xD
@aegispolis:

Sam przyznajesz, że rozsądek przeczy programowi konfederacji, ale dalej nic ci nie świta xD

Nic takiego nie przyznałem więc sobie dopowiedziałeś. Jeśli programem jest obniżanie i upraszczanie podatków to jak najbardziej, uważam to za rozsądne. Rozsądnie jest też mówienie, że nie wszystko da się zrobić od razu i są fragmenty, których w zastanych okolicznościach się nie da, co nie znaczy, że ideowo nie można ich popierać. Nie ma tu żadnej