Wpis z mikrobloga

#eu4 nie ogarniam tej gry. Gram Polską, rok 1444, jak w poradniku robie claima na jedną z prowincji Zakonu i wypowiadam wojnę. Co się dzieje? cały świat mnie najeżdża xD Potem robie sojusz z tymi co się da, czyli austria albo jakieś niemieckie landy które ze mną graniczą to, najeżdza mnie sojusz Węgiersko-Moskiewski. Zakon Liwoński robi z Litwy pogorzelisko. Jak to zrobić?
#gry #strategie #pytaniedoeksperta
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@gracilis: po pierwsze to po x latach tworzy się Gdańsk, który prosi Polskę o pomoc z eventu, więc nie musisz krzyżaków atakować
Po drugie to pewnie nie cały świat ciebie najeżdża tylko Krzyżacy mają za silnych jak dla ciebie sojuszników.
Po trzecie nie wiem o czym mówisz, bo Polską to się ciśnie pozostałych a nie oni cisną Polskę ( ͡ ͜ʖ ͡)

Na przyszłość zrób screeny.
@gracilis: @Imperator_Wladek: Wbrew pozorom start gry Polską nie należy do najłatwiejszych dla nowych graczy, od zachodu HRE i Węgry które często mają sojusz lub unię z Austrią, od północy państwa skandynawskie które są w unii z Danią, która jest ciężka do pokonania na starcie ze względu na flotę, od wschodu Moskwa i hordy.
Tak jak wyżej, na początku lepiej poczekaj na event na unię z Litwą, a następnie na event
@gracilis: najlepiej pierwsze gry zacząć krajami zachodnimi, które mają względnie łatwy start/słabych przeciwników.

Portugalia jest dobrym przykładem - głównie kolonializm i okazjonalne utarczki z dzikusami. Albo Hiszpania (Kastylia), końcówka rekonkwisty, i praktycznie oskryptowane zjednoczenie z Aragonią. Jak więcej walki, to Ottomani są nie do przegrania.