Wpis z mikrobloga

Wykopowi eksperci, Wasze rady dotyczące wózka dla noworodka będą mile widziane. Wózek do użycia w mieście (spacer, przejście do lekarza, sklepu), niestety trzeba będzie wnosić na 4 piętro bo windy brak, samochodu też. Szukam czegoś solidnego, praktycznego, zwykłego, nie podobają mi się te bardziej nowoczesne w stylu. Na razie faworytem jest ten: https://mamaija.pl/roan-coss-classic-wozek-uniwersalny-gleboko-spacerowy-z-torba-2-w-1.html
#dzieci #pytanie
  • 11
@konrado12: jest piwnica, ale strasznie brudna, a nasza komórka jest daleko od wejścia. Na piętrach i półpiętrach miejsca brak, poza tym jak z klatki schodowej ukradli mi wiadro z mopem to strach tam cokolwiek zostawić ( ͡° ʖ̯ ͡°)
moja rada: kup wózek używany - ale jakiś lepszy do 500 zł. Jak go ukradną to nie będzie aż tak szkoda. Te wózki naprawdę są wytrzymałe a będziesz go używał pewnie z pół roku bo potem wejdzie spacerówka. Gondole są naprawdę duże i nieporęczne w noszeniu a nie będziesz miał samej gondoli do noszenia, jeszcze dziecko ( ͡° ͜ʖ ͡°) no i przynajmniej jakaś torba z rzeczami dla
@maegalcarwen: okres jesień/zima to nienajlepszy czas trzymać gondolę na klatce/w piwnicy, bo wilgoć. Możesz wypinać gondolę ze stelaża i wnosić/znosić gondolę razem z dzieckiem w środku, a stelaż zlożony trzymać gdzieś na parterze. Jak krawędź gondoli oprzesz sobie na biodrze (jak nosisz pasek do spodni to już w ogóle super), to nawet specjalnie tego "ciężaru" nie odczujesz.
@konrado12: na pewno to bardzo praktyczne rozwiązanie bo rzeczywiście dziecko zaraz wyrośnie z gondoli, ale nie do końca mam zaufanie do używanych rzeczy materiałowych, na pewno można znaleźć normalne zadbane wózki ale ja od razu podejrzewam pluskwy, ukryte obrzyganie itp ( ͡° ͜ʖ ͡°) dlatego celuję w wózek 2w1
@maegalcarwen: ten Roan jest piękny i do tego to czołg nie wózek, wszędzie tym wjedziesz ale jest ciężki, z gondolą prawie 15 kg. Mnie to właśnie odstraszyło bo wszędzie śmigam sama i potrzebowałam lekkiego wózka, który wszędzie wniosę i zapakuję sama do auta. Wybrałam Easy go Soul, waży z gondolą niecałe 10,5 kg. Gondola bardzo łatwo się wypina. Skrętny i ma pompowane koła, dobrze się nim jeździ. Mi po lasach i