Wpis z mikrobloga

Zaraz zaczyna się pierwszy rok na studiach, więc potrzebne mi jest auto na trasę 300km w jedną stronę, i coś po mieście. Budżet jaki mam na samochód to 14k-18k. Myślałem nad Ford Focus mk2, Citroen C5. Podejrzewam, że rocznie zrobię coś koło 5k km.

Jestem totalnie zielony w temacie, dlatego proszę o radę, co polecacie?

#szukamauta #motoryzacja #samochody #auto
  • 8
@Tatiagla: Mam opcję dziś obejrzeć Forda Mondeo w sedanie, 320 tys. km. od autoryzowanego dealera za 15,900 zł. Co o tym myślisz, dobra opcja, czy szkoda czasu żeby jechać i obejrzeć?
Zależy tak naprawdę jak duże auto potrzebujesz. Ja osobiście polecam Polo 9n3 lub audi a2 1.4 TDI pali 3,5/4L na trasy jest dobry, części tanie i wszędzie dostępne. Jak coś większego to Golf/octavia/Leon/toledo/a3 w TDI 105km, polecam te samochody bo są do bólu poprawne, jeśli nie potrzebujesz nic więcej od auta niż ma ciebie zawieźć z miejsca a do b to polecam. Poza grupa VAG to Toyoty Yaris, Aygo, corolla. Jedynie co
@Ladise: wczoraj na olx widziałem Peugeot 407 z 2007r 2.0 HDi z Torunia chyba. Turbo do wymiany i taki trochę podmeczony ale za 4700, to miałbyś akurat zapas kilka tysi na ogarnięcie i byłby to spoko trop moze