Wpis z mikrobloga

Mam pytanko. Jestem na redukcji i po początkowym okresie gdy waga zeszła z 85kg na 79kg, mam wrażenie że cały proces się zatrzymał xD Ostatnie 2 tygodnie tkwie w zakresie 78.5-79kg gdy poprzednio leciało ponad 1kg na tydzień.
Nawet obciałem jeszcze bardziej kalorie ale to chyba niewiele dało.
Czy to możliwe że równecześnie ze spalaniem tłuszczu budowane są mięśnie które coś ważą czy to tylko moje pobożne życzenie? XD
Staż treningowy - uber początkujący, 4 miesiące. Siłka 5x w tygodniu.
#mikrokoksy
  • 26
@Passer93 nie patrz na wagę a patrz na obwody, zacznij się mierzyć xd
U mnie podobny temat, waga w 2msc zleciała z 80 na 78 ale rekompozycja ciała poszła w dobra stronę
@Passer93: o jestem na redu to się podzielę:
- jak nie idzie redukcja to obcinam węgle, ale żeby nie zejść poniżej 60g/dzień (nie da się trenować) no i nie obcinam 50g z dnia na dzień tylko np. po 2 łyżkach ryżu dziennie
- za mało kalorii też nie jest dobrze, a raczej źle,
- u mnie po kilku tyg. stanęło, to zrobiłem sobie 6 dni dodatniego bilansu kalorycznego (tylko bez śmieci/słodyczy,
@Minetqa: dodam jeszcze, że jakiś czas temu zrobiłem taki błąd, że 3 dni z rzędu jadłem żelki na noc i momentalnie mnie ulało xD na redukcji trzeba pilnować się mega, bo organizm chce skumulować energię (tłuszcz to taki akulumator dla człowieka no i względem przeżycia, lepiej mieć go więcej niż skrajnie za mało)

Jeszcze zerknąłem, że masz trening 5 x w tyg. Jeżeli to FBW to trochę spora objętość (chociaż sam
@ZalgoZalgo: Dzięki za wszystkie tipy, ja w sumie nie liczę makro dokładnie tylko tak ogólnie szacuję na oko kaloryczność, tak wiem, wiem, że nie jest to optymalne podejście xD
Na sam początek przestałem jeść 2 czekolady dziennie - 1200kcal(proszę nie oceniać xD) i waga poszła momentalnie w dól (-5kg w miesiac), potem obciąłem drugą kolację (bo zawsze jadłem dwie) i dlatego jestem silnie przekonany że jestem na deficycie, bo nie dodaje
@ZalgoZalgo Ale pieprzysz... Żelki na noc i cię zalało? Krew ci przez tłuszcz przepływa ? xD ostatni posiłek o 19 ? Że co? Puchnie się od pieczywa ? XD . Mordo wale wódę, pije browary oczywiście w rozsądnych ilościach, jem co chce , dzisiaj pewnie zjem paczkę chipsów i trzymam w okolicach 11-12% bfa, widoczne mięśnie brzucha, a siłowo wyciskam 10x swoją wage ciała a prawie mam nadwagę więc no... Praktycznie wszystko
@Passer93: a no to spoko, z ciekawości podesłałbyś plan push pull legs, którego używasz? FBW mi się nudzi powoli i dużo czasu zajmuje, a spróbowałbym czegoś nowego.

Na redu, to liczę w pamięci, albo kalkulator, łatwiej mi też się dyscypline przez to trzyma, przykładowy kalkulator: https://kalkulatorkalorii.net/kalkulator-kalorii/

Pieczywo usunąłem, wędlin nie jem, od jakiegoś czasu (w sumie to są mocno przetworzone i nie takie tanie), zawsze można zjeść bez chleba dla smaku,
Pobierz ZalgoZalgo - @Passer93: a no to spoko, z ciekawości podesłałbyś plan push pull legs, ...
źródło: comment_16590047513qWSzIXxctjrR1b5rZCVAF.jpg
@Passer93 Leciało ponad 1 kg na tydzień ponieważ ucinalo ci wodę z organizmu :p ale tak na początku treningu to możliwe tylko nie spodziewaj się ultra efektów :p . A waga nie ma żadnego znaczenia. Ludzie na niskim bfie wyglądają na więcej niż mają w rzeczywistości
@ZalgoZalgo Szczerze? Wyłącz internet bo pieprzenie o mitycznej rekompozycji to pieprzenie, rób to co ludzie robili przez lata czyli przymasuj na wolnych ciężarach a potem redukcja. Na siłowni nie ma lepszej drogi wyjścia. Uwierz