Wpis z mikrobloga

Cześć mam pytanie.
Zamierzam kupić rower gravelowy i mam na to 4k z lekkim haczkiem.
Chodząc po sklepach/hurtowniach/internecie doszedłem do wniosku, że w tym przedziale to mam tylko dwie intersujące pozycje:
https://kross.eu/pl/rowery/gravel/esker-2-0-rubinowy-czarny-polysk
oraz
https://city-sport.pl/rower-meida-m-bike-grv-100-silex-2022.html
https://rower-sport.pl/pl/p/ROMET-ASPRE-1-2021-granatowo-niebieski/6895
czy według was są ok? Nie miałem nigdy gravela a chciałbym wejść w ten świat.
Czy widelec carbonowy jest takim game changerem, że jest "must be"?
#rower #gravel
  • 24
@tomek_27: ostatnio jak patrzyłem, wysyłka do jakiegokolwiek kraju była niedostępna, jeżeli jest to superancko, bez kombinowania, nawet jeżeli z przesyłką ten rower by wyszedł 5k to wciąż pozostanie królem bez konkurencji
@kashlak_: Sora nie jest zła, jak zajedziesz łańcuch albo kasetę to przynajmniej wymiana nie kosztuje majątku. Aczkolwiek też celowałbym minimum w Tiagre.
Na Eskera 2 ziomek narzekał, że nie ma sztywnych osi (mniejszy wybór przy upgradzie kół).

Ja bym polecał rozejrzeć się za używką. Nawet wczoraj ktoś na jakiejś grupie na fb wrzucał oferte za 5k na Jari 1.1 z siodełkiem Brooksa i grxem.
@kashlak_: ewentualnie za 4.8k w pl dostępny moim zdaniem chyba bezkonkurencyjny w kategorii cenowej jest marin dsx 1, tyle że masz prostą kierownicę z minusów, ale poza tym same plusy, sztywne osie, deore no i duży prześwit, który pomieści sporych rozmiarów ogumienie
@kashlak_: też szukam w tym budżecie i powiem Ci, że jechałem Aspre 2 i była mega dynamiczna postawa więc lepiej się przymierz bo może Ci to nie odpowiadać. Ja coraz częściej zastanawiam się nad budżetowym Tribanem 120 za 3300. Daj znać co wybierzesz. Powodzonka!
@WarmWeather: jasne jak tylko coś kupie to napiszę. Raz gdzieś na yt oglądałem filmik typu "gravel do 4k", to ten triban z decathlonu w przydymionej zieleni był w topce :)
@ptaktryk: przed gravelem myślałem o crossie, też w tych pieniądzach i znalazłem rowery typu crossfire, viper, roam ale jak pytałem o nie w sklepie, to wręcz dostałem zjebe, że po co mi taka stara konstrukcja jak są nowoczesne gravele. W
@kashlak_: gravel to po prostu szosa z wiekszym przeswitem na opone i lepszymi przelozeniami do jazdy w trudnym tereniez no i zazwyczaj ślimaczek jest z gorala/badz odpowiednik. Crossy mogą być podobnez jezeli mają podobny prześwit oraz osprzęt, jedyne czego im raczej zawsze zabraknie to będzie gięta, szosowa kierownica. Trochę taki przypadek jak wcześniej poleciłem: Marin DSX 1 2023
@kashlak_ no ja oglądałem na YT jak gość o nazwie "sie robi" robi na tym gravelu po 170km to wychodzę z założenia, że dla mnie też się w sumie nada. A jak się wkręcę to można robić ewentualny upgrade sprzętu. Mocno też do niego ciągnie mnie pozycja, podobno zdecydowanie bardziej komfortowa niż u konkurencji, ale nie miałem okazji przetestować osobiście, bo nigdzie go nie ma. ;)
@ptaktryk: nigdy nie spadł mi łańcuch w gravelu z sorą, a było jeżdżone w miejscach zdecydowanie bardziej przeznaczonych dla MTB. Napinanie łańcucha będzie z pewnością lepsze w przerzutce ze sprzęgłem, ale serio, nie czuję potrzeby wymiany na inną.