Wpis z mikrobloga

Mecz AIK (Szwecja) - Vorskia Poltava (Ukraina) w eliminacjach do Ligi Konferencji i gol dla Szwedów. Bez goal line, bez VAR, podyktowana bramka bo sędziemu się jedynie wydawało że piłka przkroczyła linię. Idealny przykład że technologia powinna być obowiązkowa w eliminacjach do europejskich pucharów bo kasa za awans dla tych klubów to spora część ich budżetu. A tu sędzia daje bramkę na "wydaje mi się". Co za bzdura.
#pilkanozna #mecz #golgif #ligakonferencji
  • 28
@Minieri: A co do VARU to samo co u nas podczas Multiligi. Niby zajebista technologia ale w ostatniej kolejce nie mają sprzętu na każdy mecz. Wiadomo że często multiliga nic nie daje ale wyobraź sobie sytuacje gdzie każdy o coś walczy w ostatniej kolejce
@Minieri: to, że w eliminacjach nie ma VARu to jest jakaś dziwna fanaberia UEFA. Nie wiem #!$%@?, tak trudno jest ujednolicić to w obrębie całego pucharu? Czemu ten brak VARu ma niby służyć? UEFA ma za mało sędziów do przydzielenia czy o co chodzi? Szkoda gadać, największy niezaprzeczalnie sport świata #!$%@? od środka przez działaczy zatrzymanych w tamtym stuleciu i skupionych bardziej na zarobieniu trochę kaski na de facto emeryturze sportowej
@Merdarion_PL jak kiedyś Baszczczyński w wywiadzie powiedział, że po meczu Wisły Kraków z Panatinaikosem do LM usłyszał, że oni nie mieli prawa zagrać w LM i już było wcześniej wiadome jak się ma dany mecz skończyć.
@Minieri: ale wałek. szczerze mówiąc do uefa to mafia, więc dlaczego mieliby robić żeby było dobrze. I tak kluby tylko dla niej mogą grać, i tak tylko kibice mecze w tych rozgrywkach (rangi miedzynarodowej) oglądają. A jak kluby chciały się wyłamać, to mafia powiedziała "stop" i zagroziła problemami. Ale prędzej czy później coś się wydarzy a'la rozłam. Historia tego uczy.
@orbitas: @Merdarion_PL: chłopaki dziś oglądałem mecz andory w konfederacji, tam była jedna mała trybuna, wszystko wykute w skale a na górze pole namiotowe.
Nasze okręgowe boiska wyglądają nieraz lepiej niż w tych andorach, maltach, luksemburgach itp itd. A wy chcecie VAR :P.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BaRi: jaki jest w takim wypadku sens grania eliminacji dla takich drużyn skoro w pewnym momencie by musieli ten VAR wprowadzić? Musieliby wydzierżawić stadion który by wymogi spełniał, np. jakiś w Hiszpanii. No sory chcesz grać w rozgrywkach europejskich to fajnie byłoby spełniać jakieś minimum, nie spełniasz to nie zostajesz dopuszczony do rozgrywek, zainwestuj w infrastrukturę jak chcesz konkurować na dzisiejszym profesjonalnym poziomie i na tym zarabiać. Tak to powinno działać.
@Merdarion_PL: ale var jest, tylko na poziomie grupowym. Kto się tym zajmuje nie wiem, możliwe że UEFA dostarcza wozy i kamery.

Twoje rozwiązanie to trochę błędne koło, biedne ligi/biedne zespoły nie mogą liczyć na pieniądze z europejskich pucharów bo są biedne mimo że mogą czasem wygrać z mocniejszymi. Jak w takim razie mają przestać być biedne?
Var jest stosunkowo nowym rozwiązaniem i nie zawsze weryfikuje wszystko. To sędzia główny jest od
@Kir91: a czemu by nie?
107 minuta. Przegrywasz mecz 1:0.
Sędzia prezentuje bramkę na 2:0
Nie schodzisz = przegrywasz mecz
Schodzisz = przegrywasz mecz ale jest przynajmniej skandal który może przyczyni sie do zmiany przepisów.
No i mówi sie o twoim klubie a jak wiadomo lepiej mówić niż nie mówić.