Wpis z mikrobloga

Chcecie kupić samochód poleasingowy np. 5 letni za około 50-60k i widzicie takie coś:

Książka serwisowa z wpisami przy przebiegach: 7km, 30328km, 60257km, 90169km, 121200km, 149350km.

Skreślacie od razu samochód z racji zbyt rzadkich wymian oleju (co 30k) czy akceptujecie bo producent tyle dopuszcza?
#samochody #motoryzacja #mechanikasamochodowa

Wymiany oleju co 30k

  • Zbyt rzadkie, skreślam samochód 81.2% (56)
  • Nie przeszkadza mi, byle by był sprawny 18.8% (13)

Oddanych głosów: 69

  • 9
jak to, dlaczego?


@DreqX: niestety jest taka praktyka, nie wiem jak bardzo rozpowszechniona

Pracownik który w ramach własnego czasu pracy ma zawieźć samochód do serwisu i czekać tam na jego zakończenie, woli tego czasu nie tracić (zwłaszcza jak jest na prowizji to woli w tym czasie zarabiać pieniądze).

W większych firmach często jest "wiedza plemienna" do kogo tam w serwisie trzeba zagadać żeby po 5min wyjechać z podbitą książką serwisową.
Co
@DreqX: inna sytuacja: auto trafia do serwisu na wymiane oleju na koszt właściciela, stoi caly dzien można odebrać- wszystko zrobione wpis w książce jest, lecz nikt tych filtrów nawet nie dotknął tzn dotknął pracownik wynosząc z magazynu do swojego auta xD juz spotkałem kilka 2-3 letnich aut gdzie po 180 tyś km filtr paliwa lub powietrza byl zmieniony 1 raz
juz spotkałem kilka 2-3 letnich aut gdzie po 180 tyś km filtr paliwa lub powietrza byl zmieniony 1 raz


@debil2115: ja mam w swoim aucie interwał wymiany filtra powietrza... 90 tys. km ;)
a paliwa nie wymienia się w ogóle bo to benzyniak

paczam teraz w książkę serwisową i widzę jeden model/silnik co ma wymaganą wymianę filtra powietrza co... 120 tys. km