Wpis z mikrobloga

@cult_of_luna: Ja robiłem prawko w 2009 i wtedy było jeszcz tak jak u ciebie. Niby można było się nauczyć wszystkich pytań na pamięć, ale ja wszystkie zrozumiałem i zapamiętałem tylko te "trudne". Miałem chyba jeden błąd bo ze stresu źle kliknąłem odpowiedź

Zawsze był problem ze zdawalnością praktyki. Dzisiaj podobno już teorię przechodzi tylko 35% ludzi za pierwszym razem. To bardzo mało.

BTW Teraz jest 20 pytań ogólnych i 12
  • Odpowiedz
@cult_of_luna: Pa na to ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zaznaczyłem poprawną odpowiedź, bo już wczesniej trafiłem na to pytanie i odpowiedziałem źle. No niby nie ma przejścia ale ja bym i tak przepuścił. Co mówi kodeks?

Art. 26. [Obowiązki kierującego pojazdem wobec pieszych]
2. Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu
cwlmod - @cultofluna: Pa na to ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zaznaczyłem poprawną odpowiedź, bo już ...

źródło: comment_1658873373pKa6rL4daXZYLwm6krZn8Y.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Nie pamiętam jakie progi były kiedyś


@cwlmod: u mnie były jakieś takie punktacje że mogłem źle udzielić odpowiedzi na 3 albo 4, z kilkudziesięciu. Zrobiłem ten test w 10min, bez błedu, dosłownie z pamięci, jak gra w pasjansa, ale oczywiście te głupie pytania miałem obcykane (nauczone wzrokowo, tak samo te niegłupie). Nie wiem, wydaje mi sie że zdawalność teorii wtedy była z 90%, jeśli teraz jest taka jak piszesz, to
  • Odpowiedz
Nie wiem, wydaje mi sie że zdawalność teorii wtedy była z 90%, jeśli teraz jest taka jak piszesz, to może (nie jestem wielkim fanem walki między pokoleniami) z ludźmi coś nietak? :D


@cult_of_luna: Teraz pytania sa jawne. Baza to tylko 3700 pytań xD

Pytanie 3636 to to powyższe. Odpowiedź oficjalna to nie. Podstawa prawna to art 26 punkt 2. No kretyni to pisali ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
Teraz pytania sa jawne. Baza to tylko 3700 pytań xD


@cwlmod: wcześniej były niby-niejawne, ale każdy je miał i było kilkaset ;)

Przypominam, że podręcznik twierdzi że powinienem.
  • Odpowiedz
@cult_of_luna: Dałem wcześniej cytat z kodeksu. Musi według kodeksu, powinien według podręcznika, i nie musi według egzaminu.

jakieś 80% kierowców i tak będzie opóźniona o więcej niż miesiąc czy trzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I 100 egzaminatorów będzie opóźniona o rok czy dwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Musi według kodeksu, powinien według podręcznika, i nie musi według egzaminu.


@cwlmod: ok, teraz mam pełen obraz absurdu, ALE, z drugiej strony czy ten ktoś na zdjęciu przechodzi na skrzyżowaniu przez jezdnię w którą skręcasz? :) Po niedawnej aktualizacji w obrębie pasów masz wchodzenie na przejście lub się na nim znajdowanie, ale w pkt. 2 masz tylko przechodzenie się przez jezdnie ;) czyli - czy nie jest tak że jak
  • Odpowiedz
@cwlmod: tylko że ten przechodzący nie przechodzi przez skrzyżowanie. Lampucer stoi sobie i się patrzy, ale to nie jest przechodzenie. Jakby zrobił krok do przodu to... :) jest bliźniaczo podobne pytanie, ale facet zrobił już krok do przodu i był poza krawężnikiem, to wtedy ustępujesz. a w życiu wiadomo, że bym typa puściła.

Wiesz, pieszy też nie może wtargnąć pod pojazd, jest o tym przepis, ale nie każdy pamięta.
  • Odpowiedz
@cult_of_luna: Ty na tym rowerze to se teraz uważaj. Już niedługo... ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale skoro miałam pierwsze jazdy w Fordonie, a żyjesz, to git. ( ͡ ͜ʖ ͡)

A wracając, pytanie jest jak najbardziej logiczne i zrozumiałe, pod
  • Odpowiedz
@cwlmod: a jeśli chodzi o ten prawy pas, to czy na pewno pytanie brzmiało "w związku z tym znakiem ", czy przypadkiem nie było "w tej sytuacji"? Daj znać jak trafisz na to. Ogólnie masz jechać prawym pasem, chyba że znaki Cię prowadzą inaczej. Oni nie pytają Cię czy ten znak zabrania Ci jazdy na lewym pasie, tylko jaki pas wybierzesz mijając ten znak. A że znak nie odnosi się
  • Odpowiedz
  • 1
@Wredna_pomarancza: Z tym pieszym to scenka była tak ze auto podjechało do skrzyżowania a pieszy podszedł do jezdni.

Nie No kurde nie wierze że tu chodzi o kwestie tego jednego kroku :o

Z pasem mozesz miec racje. Poyebane zeby w randomowej sytuacji pytać sie o rzeczy z tylka.
  • Odpowiedz
@cwlmod: gdy wykonujesz manewr skrętu w lewo lub prawo na skrzyżowaniu, to pieszy ma zawsze pierwszeństwo, oczywiście w przypadku gdy ma zielone światło na przejściu dla pieszych, lub jeśli przejścia tam nie ma. Wyobraź sobie, że pieszy też porusza się po drodze głównej, bo skręcając musisz ustąpić wszystkim pojazdom i osobom poruszającym się po drodze z pierwszeństwem, to ty przecinasz jego drogę, więc musisz mu ustąpić. Ale to jeszcze nic,
  • Odpowiedz