Wpis z mikrobloga

@Wredna_pomarancza: no ale przecież to też zależy od prędkości pojazdu jadącego z przeciwka. Jeśli jedzie wolno i wykonując manewr nie zmusisz go do zwolnienia, to możesz jechać. Ale jeśli jedzie szybko (nawet jeśli ponad limit) i skręcając w lewo zmusisz go do hamowania, to nie możesz skręcić.
  • Odpowiedz
@pomywacz: Jesteś twórca tego pytani? xD
@Wredna_pomarancza: Uczę się właśnie jak podchodzić do tych pytań z filmikami. Mam kolejne ciekawe: filmik jak auto dojeżdża do przejścia z agatką i przechodzą piesi. Cały filmik pokazuje jak oni przechodzą. Na koniec pytanie czy w takiej sytuacji musisz się zatrzymać.

Czyli mowa jest o momencie gdy oni przechodzą, czy jak już przeszli? Po co mam się zatrzymywać skoro wolno dojeżdżam?

Muszę więcej tego pooglądać bo nie nie jestem w tej samej fazie co układający
  • Odpowiedz
@reksiuzgdyni: Tam jest cały filmik i ten samochód w oddali jest w cholerę daleko i nie robi wyścigów. W ogóle go nie zauważyłem (bo rozdzielczość i odległość), więc co to jest za pytanie: hipotetyczne czy faktyczne w odniesieniu do tamtego auta?
  • Odpowiedz
@cwlmod: wiem o które chodzi. Co najgorsze do tego filmiku są dwa różne pytania. Jedno czy trzeba się zatrzymać mimo że sytuacja pokazuje że samochód już rusza odrobinę a ich nie ma już na przejściu . Odpowiedzią jest tak, czyli chodzi im o całą sytuację. A drugie pytanie, film ucięty w tym samym miejscu i czy możesz kontynuować jazdę, odpowiedź tak, czyli chodzi im tylko o koncowkę sytuacji. :)
  • Odpowiedz
ale na pocieszenie to jedyne takie trzy pytania


@Wredna_pomarancza: Moja lista już jest dłuższa. Inne pytanie było z filmem. Auto jedzie lewy pasem na drodze dwujezdniowej czteropasowej. Następuje złączenie jezdni i jest znak informujący o dwukierunkowości drogi (no bo wcześniej były dwie jezdnie jednokierunkowe ofc). Auto nie wyprzedzało niczego.

Pytanie: czy w związku z tym znakiem możesz dalej jechać lewym pasem?

Według mnie w związku z tym znakiem możesz jechać
  • Odpowiedz
@Wredna_pomarancza: UPDATE w książce przy opisie jazdy na obu typach dróg (z pasem zieleni i bez) jest sformułowanie że jak jest pas to jest obowiązek, a jak nie ma to "należy".

Czy co, można jechać lewym pasem jeszcze z tego powodu?

Odpowiedź tam była że nie
  • Odpowiedz
@cwlmod: @Wredna_pomarancza: to kwestia semantyki, w tej sytuacji nie masz obowiązku, bo w tej zastanej sytuacji nie ma nikogo kto by takie pierwszeństwo nad Wami miał - nikogo nie obchodzi jak rozumiesz kombinacje obrazka z tekstem. To tak jakby zadać pytanie czy dojeżdżając do skrzyżowania ze stopem musisz ustąpić pierwszeństwa. Nie musisz jeśli nikogo tam nie ma, albo jest daleko, musisz się zatrzymać i upewnić. Generalnie, życie wygląda
  • Odpowiedz
to kwestia semantyki, w tej sytuacji nie masz obowiązku, bo w tej zastanej sytuacji nie ma nikogo kto by takie pierwszeństwo nad Wami miał - nikogo nie obchodzi jak rozumiesz kombinacje obrazka z tekstem


@cult_of_luna: No i błąd, bo ma to znaczenie. Ewidentnie odpowiedź jest związana właśnie tym pojazdem z oddali. To ty podałeś niepoprawne uzasadnienie, ponieważ pytanie jest konkretnie o pojazd z naprzeciwka.

Tak czy siak, kretyn pisał to pytanie, bo to nie jest egzamin z semantyki, jak to ładnie
  • Odpowiedz
@cwlmod:

Ale co cię śmieszy?


to że dyskutowaliśmy o rzeczywistych sytuacjach na drodze, z poziomu auta, roweru, no i się okazuje że mam łącznie jakieś setki tys km więcej, a i tak Twój ton był pouczający
  • Odpowiedz
to że dyskutowaliśmy o rzeczywistych sytuacjach na drodze, z poziomu roweru, no i się okazuje że mam łącznie jakieś setki tys km więcej, a i tak Twój ton był pouczający ;)


@cult_of_luna: Nie wiem o czym dyskutowaliśmy a rowerzystów częściej trolluje, bo wszędzie widzę spam reddina ( ͡° ͜ʖ ͡°)

moje "nikogo nie obchodzi" było brutalnym "układamy pytania jak nam się wydaje i nas to nie
  • Odpowiedz