Wpis z mikrobloga

- elfy z krotkimi fryzurami
- kradnoludzice bez brody
- Galadriela #!$%@? radośnie po Śródziemiu z jakimś #!$%@? mieczem

I już wiesz, że szykuje się kolejny hollywódzki gniot xD

Pomijam już fakt, że kolejny raz amerykańska wytwórnia przedstawiła społeczność w danym fantasy na wzór nowojorski (czyli wszyscy pomieszani ze sobą)

Niektóre widoczki w zwiastunach faktycznie wyglądają obłędnie, ale co z tego, skoro podstawy świata przedstawionego leżą i kwiczą? Nie wyobrażam sobie przeczytać Tolkiena i przedstawić jego uniwersum w taki właśnie sposób. No ale w Amazonie najwyraźniej sobie wyobrazili. Albo nie przeczytali książek.

#lotr #amazon
waro - - elfy z krotkimi fryzurami
- kradnoludzice bez brody
- Galadriela #!$%@? ra...

źródło: comment_1658851624DvHTJ5Yh91z0s3dj8sLJor.jpg

Pobierz
  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@waro: jest to kierowane do multikulturowej społeczności, Avy każdy mógł się tam z kimś

Utożsamiać. Robią to dla pieniędzy, proste

@Ryshe: no popatrz, a GoT zrobili (w miarę) zgodnie z fabułą książek i co, źle na tym wyszli finansowo? To samo zresztą dotyczy ekranizacji kinowej LotR.
Po co zawsze te pseudo argumenty dawać, które nie mają pokrycia w rzeczywistości?
Każdy wie, że woke produkcje się gorzej sprzedają. Jedynie
  • Odpowiedz
@waro 98-99% ludzi którzy będą to oglądać książki Tolkiena w ręku nie miało więc im to #!$%@?. Ma być szoł dla gawiedzi a nie pożywka dla lewaków bo zabrakło w filmie czarnej trans krasnoludzicy.
  • Odpowiedz
@waro: lepiej bym tego nie ujął! Chociaż wszystko to mówimy na podstawie trailerów i tego się dzieje przy produkcji. Zawsze istnieje kilka procent szans, że będzie to serial dobry ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@KaiserBrotchen: oczywiście, że czytałem. Chodzi mi o to, że musieli nakręcić serial o takich wydarzeniach i czasie, której nie ma w książkach opisanej, bo nie mieli do nich praw. I o to się rozchodzi. Zamiast tworzyć tolkienopodobne twory, mogli wykupić te prawa i zrobić serial na podstawie Silmarillionu czy innych książek. A tak mogą sobie dowoli mówić, że to luźna myśl, której w książkach nikt nie opisywał - ale postacie
  • Odpowiedz
@waro masakra. Ja nie jestem jakąś ogromną fanką LOTRa (mam sentyment głównie), za to uwielbiam Wiedźmina którego nie mogę wręcz na Netflixie oglądać. Szkoda gadać o fantasy w obecnym wydaniu.
  • Odpowiedz
To jest w tym serialu najśmieszniejsze, że robią serial o tym co było przed Władcą Pierścieni nie mając praw do Silmarilliona i Niedokończonych Opowieści.


@Tacho_: Przecież ludzie z produkcji nie chcą odwzorować świata tylko go "naprawić" tak żeby pasował do dzisiejszych realiów. To jeden z tekstów ich "ekspertki" od Tolkiena.
  • Odpowiedz
@szpongiel: myślę ze to ma również związek z tym kto sponsoruje dana produkcje. Są już nowe wytyczne z góry i nie odejdą od tego konceptu tylko będą przepychać aż zacznie działać.

Kinowy lotr był robiony w innych czasach.

Plus spójrz na wiedźmina, w jednej scenie w karczmie czułem się jakbym był na festiwalu Dnd w USA; do tych ludzi ma to trafiać.
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: Z blisko 500 stron które ma Silmarillion, około 20 jest poświęcone na bardzo ogólne wspomnienie o drugiej i trzeciej erze. Brakuje tam szczegółów, a zawartości jest tak mało, że można to sobie śmiało odpuścić.
Z perspektywy twórców serialu druga era jest najlepszym okresem do przedstawienia, bo Tolkien jej praktycznie nie opisał. Wiemy prawie wszystko o pierwszej i trzeciej erze, ale druga ma tylko bardzo ogólny zarys.
  • Odpowiedz
@KaiserBrotchen: No dobra, ale jednak druga era prowadzi do trzeciej i wywodzi się z pierwszej czyli pewnych hocków klocków nie powinno się odwalać. Tak na pewno jest im najłatwiej bo jeszcze płacić nie muszą, ale mimo wszystko pewne zręby i pomysły na to to jednak lepiej żeby brali pod uwagę.
Zobaczymy jak im to wyjdzie w praniu, ale boje się, że nawet tego ogólnego zarysu nie przypilnują bo czemu by
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ryshe:

Plus spójrz na wiedźmina,

Próbowałem, ale nie dałem rady więcej niż kilka odcinków. Straszny gniot. A z materiału źródłowego niemal nic tam nie zostało.

w jednej scenie w karczmie czułem się jakbym był na festiwalu Dnd w USA; do tych ludzi ma
  • Odpowiedz