Wpis z mikrobloga

pytanie o #domeny i #pozycjonowanie

mam domenę firmową kilkuletnią BardzodługaNazwaFirmy.pl dobrze wypozycjonowaną. Kupiłem krótką domeny BNF.pl (nazwa przykładowa) Jak byście ją wykorzystali? Boję się przełączać na nową domenę, żeby nie utracić pozycji, ale mógłbym ją jednak w jakiś sposób wykorzystać, tylko jak?
  • 39
@debenek: Kompletnie nie, php ma swoj sposób na przekierowanie, po prostu stawiasz nowa domene ustawiasz ja żeby czytała z index.php i tam dajesz skrypt w php przekierowujacy na stara domene, oczywiście możesz skorzystać z 301 jak mówią wyżej ale wtedy nigdy już tego nie zmienisz, nigdy już nie przekierujesz na inna domene.
@debenek: ale po co Ci ta krótka domena? xD bo jest krótka? daj se siana z migracją bo #!$%@? 301 i ruch Ci spadnie. Ewentualnie można ją użyć pod jakiś konkretny projekt lub jako zaplecze jeśli ma jakąś historię.
@Niuans: jak uruchamiałem ten projekt, to ta krótka domena była zajętał, a jest to skrót nazwy który jest w moim logo. Migrować nie chcę, ale chciałbym jednak jakoś ją wykorzystać. Domena krótka jest stara, ponad 20 lat, było tam wiele różnych biznesów ale nie związanych z moją branżą
zawsze rób np przekierowanie tymczasowe lub w php

oczywiście możesz skorzystać z 301 jak mówią wyżej ale wtedy nigdy już tego nie zmienisz, nigdy już nie przekierujesz na inna domene


@GoracyDelfin: jakieś źródło potwierdzające to?
Nigdy nie rób 301 bo jest permanentne i potem dla starych odwiedzających będzie problem jak zmienisz przekierowanie


@GoracyDelfin: ale to Ty opowiadasz jakieś bajki, że jak ustawie 301 to już nigdy nie da się przekierować na inną domenę. Gdzie Ty to wyczytałeś?
@GoracyDelfin: chcesz mi wmówić, że jak ktoś wejdzie na domene1.pl co ma przekierowanie 301 na abc.pl to jak potem zmienię to przekierowanie na xyz.pl to on dalej będzie przekierowywany na abc.pl?