Wpis z mikrobloga

Ciekawe, czy już przestał.


@herbatananoc: Gdzie tam, założę się, że ma tutaj konto ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A pamiętasz spamera od: "czytajcie jedynego niezależnego bloga wdomachzbetonu" ? Był jeszcze koleś od "emerytura nie jest ci potrzebna", który wszędzie przeklejał namiary na swoją książkę. Nieruchomości przyciągają dziwnych ludzi. :)
@pastaowujkufoliarzu analiza wsteczna zawsze bezpieczna. Gość ze screena sobie coś mógł ubzdurać, po czym przyszedł NBP i mniej więcej od tamtego roku zaczął obniżać stopy procentowe w cyklach nieprzerwanie aż do października 2021.

Gość z tego historycznego posta trochę przypomina ciebie teraz, myślenie życzeniowe vs. rzeczywistość rynku o której decydują głównie stopy.
Koleś chciał by ceny spadały a te rosły bo NBP opuszczał stopy wtedy. Ty teraz chciałbyś by ceny rosły, a
@mookie: Uderz w stół... Założę się, że sam pisałeś takie same komentarze jak ten typ, już dawno temu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A pamiętasz może jak wywodziłeś, że ceny nieruchomości są powiązane ze stopą bezrobocia? A przestałeś kiedy tylko okazało się, że bezrobocie jest jak na złość rekordowo niskie. xD

Tak się kończy wiązanie złożonych zjawisk z tylko jednym, wybranym pod tezę czynnikiem. Wcześniej sobie wymyśliłeś bezrobocie,
@pastaowujkufoliarzu piękny argument, pełen mitów czego to nie robiłem ja w przeszłości by wybronić swoją teze z dupy xD

Tego się spodziewałem w odpowiedzi po twych wcześniejszych nieudanych próbach, argumentum ad hominem wleciał mocno bo nic merytorycznego nie masz xD
argumentum ad hominem wleciał mocno bo nic merytorycznego nie masz xD


@mookie: Napisał gość, który zaczął od analizy moich domniemanych motywacji i cały komentarz mi poświęcił. xD

Podziękuj lepie, że w ogóle masz szansę coś napisać, bo ja np. u ciebie jestem na czarnej. Pewnie dlatego, że tak mocno stoisz z tą merytoryką.
@pastaowujkufoliarzu jesteś na czarnej bo używasz pozamerytorycznych argumentów czego dowód dałeś w tym wątku odwołując się nie merytorycznie do tego co napisałem tylko do mitów które wymyślasz próbując zafałszować brak racji.
Ostatnim razem gdy cie wyjaśniłem to jeszcze przez 3 dni wołałeś mnie po tagach ze swoimi personalnymi wysrywami.
Pozdrowionka cieplutkie.
bo używasz pozamerytorycznych argumentów czego dowód dałeś w tym wątku odwołując się nie merytorycznie do tego co napisałem


@mookie: xD

Nie pisałeś, że stopa bezrobocia jest powiązana z cenami nieruchomości?

Ostatnim razem gdy cie wyjaśniłem to jeszcze przez 3 dni wołałeś mnie po tagach ze swoimi personalnymi wysrywami.


No i bredzisz. Nie da się tego inaczej nazwać. Wołasz kogoś pod swoim wpisem, a wcześniej go blokujesz uniemożliwiając mu odpowiedź. W ten
@pastaowujkufoliarzu to jedna ze składowych, ale rozgrywającym jest obecnie stopa bo wzrosła potężnie jak nigdy, zaś ogromny skok cen energii, żywności i surowców to malejący dochód rozporządzalny który zastąpił rosnące bezrobocie, ale działa identycznie bo ludzie nie mają pieniędzy ponad dobra podstawowe.
@mookie: Rynek prognozuje już obniżki stóp jak wynika z wykresów FRA, to samo wynika ze standupu na molo. Stopy nie muszą wracać do poziomu sprzed pandemii żeby kredyt wrócił, wystarczy że zakończy się cykl podwyżek i potencjalny kredytobiorca będzie wiedział, że stopy mogą już najwyżej stać w miejscu albo spadać oraz zostanie poluzowany sposób liczenia zdolności. To całkowicie wystarczy.

W historii polskiej mieszkaniówki były już wysokie stopy, a pomimo tego ludzie
@mookie: Poza tym: banki muszą udzielać kredytów, bo na tym polega ten system. Szczególnie kiedy mają wysoką nadpłynność i pływają w gotówce, z którą nie mają co zrobić.

Banki i deweloperzy z pewnością wywierają już naciski na rząd w kierunku luzowania polityki pieniężnej. Przy wysokiej inflacji te naciski na razie nie mogą doprowadzić do zmiany, ale pewnie są już przygotowywaniem gruntu na kolejny rok. Rok wyborczy, kiedy trzeba będzie się czymś
@mookie: Nie "na pomoc deweloperom", tylko "na pomoc mieszkaniowym aspiracjom młodych Polaków". Piarowo to się inaczej ogrywa. Byłbym w stanie w 10 minut z palca napisać fikcyjne przemówienie dla kaczora, w którym pięknie wytłumaczę dlaczego taka "polityka mieszkaniowa" jest konieczna, dodam coś o dzietności i krytykę Tuska, za którego budowało się o wiele mniej mieszkań a "młodzi Polacy byli zmuszeni do bolesnej dla polskich rodzin emigracji". I przejdzie i wszyscy łykną
wysokie stopy i zmniejszony dochód rozporządzalny to fakty,


@mookie: Ten sam zmniejszony dochód rozporządzalny, z uwzględnieniem którego sugerujesz ludziom zwlekanie z zakupem i czekanie na wynajmie? W sytuacji gdy rosnący czynsz najmu będzie im zjadał coraz większą część tego dochodu? A rosnące koszty życia spowodują, że coraz trudniej będzie im cokolwiek odłożyć, żeby w przyszłości wziąć mniejszy kredyt? Racja, czekanie to wybitny strategiczny gambit. ( ͡° ͜ʖ ͡°