Wpis z mikrobloga

@Kouros: porównanie z d--y. Samochód naprawiasz, wstawiasz te same częsci przez co nie zwiększasz jego wartosci, tym bardziej jeśli mówimy o starym samochodzie. Tutaj mamy do czynienia z działką i rozpoczętą inwestycją. Jak to ma sie do samochodu nie mam pojęcia xD

Jeszcze chłop tyle plusów zebrał za tak absurdalne porównanie. Wykop jest jednak specyficzny
  • Odpowiedz
jak kupisz samochód za 10k i zainwestujesz w niego 20k to nie będzie warty 30k


@Kouros: tylko oni wychodzą z załozenia ze na nieruchmosci ze tylko zarabia wiec kupili samochod za 10k zainwestowalo 20k a teraz chca za niego 50k
  • Odpowiedz
@DiscoPolo: Wszystko właśnie zależy po ile są działki w okolicy. Jednak fundament i dom według projektu kogoś to zazwyczaj wielki minus dla kupującego i zwyczajowo schodzi się z ceny, bo nikt tego nie chce kupić. Widocznie sprzedawca jest na początku tej drogi i jeszcze o tym nie wie :)
  • Odpowiedz
Do tego etapu jest dużo ukrytych kosztów np. zakup projektu, adaptacje budynku do działki, badania geologa, geodeta ze 2 razy, sporządzenie mapy do celow projektowych, projekt wjazdu + masa czasu które są potrzebne na zbieranie dokumentacji i wszystkich dokumentów z urzędu. Nam poszło bardzo duzo kasy i załatwiania różnych spraw zanim w ogole zaczelismy budowę domu. Tutaj fakt moze i sporo, ale duzo roboty zwlaszcza tej biurokratycznej jest juz odwalone.


@krzystar
  • Odpowiedz
Jednak fundament i dom według projektu kogoś to zazwyczaj wielki minus dla kupującego i zwyczajowo schodzi się z ceny, bo nikt tego nie chce kupić. Widocznie sprzedawca jest na początku tej drogi i jeszcze o tym nie wie :)


@MajoZZ: No dokładnie, albo kupujesz gotowy dom w stanie deweloperskim żeby się nie j---ć z budową albo robisz dokładnie taki jaki chcesz, ale masz budowę na głowie. Tutaj masz dwa w
  • Odpowiedz
wy się tu k---a cieszycie, że ktoś nie zamieszkują w swoim domu, bo go PiS z banksterką wyruchał, masakra


@kawior2007: nie jest mi zal ludzi którzy brali pod korek przy zerowych stopach ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@DiscoPolo: Ja bym polemizował. Kupiłem działkę za prawie 200K (935 m), fundamenty kosztowały 120K (średnia wielkość domu), to już jest 320K. Jakby do tego dołożyć materiał na całe ściany i dach, to bym na pewno sięgnął 400K, a dom znacznie mniejszy niż tamten. Rozumiem, że dla kupującego musi się zgadzać projekt, ale tak samo przecież jest z domem/mieszkaniem postawionym, używanym. Po prostu szukasz dłużej kogoś, komu podpasuje. No i trochę
  • Odpowiedz