Wpis z mikrobloga

A to nie jest okresowy popyt na przetwory, który potem spada?


@Kryskamatyska: czytałem w internetach że jakiś jeden większy dostawca miał problem z logistyką co wiązało się z jego wewnętrznymi problemami jakieś zmiany magazynów czy centrów dystrybucji przez co była przerwa i część cukru nie dotarła na czas do niektórych sklepów. W niektórych sklepach zabrakło cukru i ludziom odrazu załączyła się lampka że zaraz nie będzie cukru więc poszli tam gdzie
@Kryskamatyska: ale rzeczywiście jest sezon, czy ktoś tak napisał i teraz reszta powtarza? no i te wszystkie najpopularniejsze owoce nie dojrzewają w tym samym czasie, więc to nie jest tak że w ciągu roku mamy tygodniowe okienko i wszystko na raz trzeba robić
LukaszTV:

Z danych GUS wynika, że produkcja cukru w sezonie 2021/22 wzrosła o ok. 17 proc. w porównaniu do poprzedniego sezonu. To poprawa o ponad 330 tys. ton. Same zapasy zatem nie tylko nie maleją, ale nawet rosną.

Tam gdzie zawsze ale ludzie lubią kupować na górce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

miliony Ukraińców w Polsce - widzicie mnie?

Vafik: 330 tys ton !!!


330 000 000 / 10
to 4 kryzys cukrowy w moim 30 letnim zyciu, a polaczkowie jak zawsze zalosni. Beda sobie go sypac do makaronu ktorego nakupili w czasach grypy.


@fiir: Kurde, ja nawet 30 lat nie mam i też pamiętam walki o cukier i racjonowanie + januszy blokujący kasę na cały dzień i kupujący np. 300 kg cukru na 30 osobnych paragonów. Ja rozumiem, że sezon na przetwory, ale cukier się dobrze przechowuje, a sezon