Wpis z mikrobloga

Mam pytanie, może mądre, może głupie, nie wiem, niestety wcześniej jeździłem tylko na zorganizowane wakacje, więc zwyczajnie nie mam wiedzy. Robimy sobie w te lato objazdówkę po UE. Czy jeśli nie będziemy poruszać się autostradami to i tak musimy mieć wykupione jakieś winiety albo inne opłaty? Czy wystarczy wbić w mapie google unikanie opłat i mam się martwić tylko o benzynę? #pytanie #kiciochpyta #podroze #podrozujzwykopem
  • 12
@Hubsky_: @Konkol: Raczej planujemy poruszać się pomiędzy dużymi miastami wartymi zwiedzenia, ale ze względu na winiety i a też chęć obejrzenia czegoś więcej niż wstążka autostrady i ściany akustyczne stwierdziliśmy, że pojedziemy zwykłymi krajowymi bo i tak odległości będą na tyle małe, że autostradami zaoszczędzimy może z godzinę na niektórych odcinkach, a może po drodze znajdą się jakieś atrakcje warte zrobienia postoju.
no miesiąc xD


@biegamztoporkiem: kalkulowałeś czy się wyrobisz z tyloma krajami w ledwo 30 dni? ja jedną Słowację objeździłem w tydzień i to tak na prawdę po łebkach, a jeździłem autostradami żeby szybciej było xD
@Kouros: Wiadomo że nie zobaczymy wszystkiego i nie zatrzymamy się w żadnym miejscu za długo. Ale nie spędzaliśmy tak wakacji jeszcze, więc chcemy spróbować. Jak okaże się że skopaliśmy kalkulacje czy to czasowe czy finansowe to po prostu zalewamy bak na podróż powrotną i elo. Mamy kilka miejscu które chcemy zwiedzić na bank, reszta opcjonalna. Kraje podałem do zobrazowania jakie kółeczko wykonamy, to nie tak że planujemy zjechać całe Włochy i
ja jedną Słowację objeździłem w tydzień i to tak na prawdę po łebkach, a jeździłem autostradami żeby szybciej było xD


@Kouros: warto objeżdżać Słowację? W sumie przygraniczny kraj, względnie blisko nawet ode mnie i tak nie raz myślałem czy by się tam nie wybrać, ale zawsze jednak cisnąłem gdzieś dalej.