Wpis z mikrobloga

10 lipca 1943 roku, do kwatery lokalnego dowództwa UPA, został wysłany ppor. Zygmunt Rumel, jako emisariusz Rządu RP, w celu zahamowania rzezi wołyńskiej i uzgodnienia wspólnej z Ukraińcami walki z Niemcami. W geście dobrej woli Rumel, oraz przedstawiciel Wołyńskiej AK i woźnica, przybyli na rozmowy bez broni. Ukraińcy w "geście dobrej woli" rozerwali ich końmi.

#historia #iiwojnaswiatowa #rekonstrukcjakolorem #2wojnaswiatowa #polska #brusilow12
Pobierz
źródło: comment_1658724251oUUWMYjN7ANQBG8iCe8EYA.jpg
  • 49
@brusilow12: o Rzezi Wołyńskiej nie można zapomnieć i jest to kwestia która musimy że wspolczesna Ukraina wyjaśnić.

Nalezy jednak pamiętać o aktualnych interesach Polski, a w nich zdecydowanie jest bezpieczeństwo narodowe, które teraz zależy od sytuacji na z Ukrainie. Gdyby rosjanie zajęli ten kraj i graniczyło z nami w zasadzie na całej wschodniej flance, byłaby to sytuacja bardzo groźna. Słaba Rosja a istniejąca proeuropejska Ukraina, to polski interes, dlatego Ukraińców trzeba
@brusilow12: nie no bez przesady, na pewno musieli ich jakoś sprowokować. Przecież Ukraińcy w życiu by czegoś takiego nie zrobili... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam wrażenie że większość osob na wykopie, parafrazując klasyka, "bardziej nienawidzi Rosji, niż kocha Polskę". Jak można tak pluć na pamięć ofiar rzezi wołyńskiej, mówiąc że w sumie to nic sie nie stało i bez względu na wszystko trzeba im pomagać. I to
@Nestoreish: "bardziej nienawidzi Rosji, niż kocha Polskę"
no i prawidłowo, nie wiem za co przeciętny młody wykopek ma kochać Polskę.
Uważam, że każdy Ukrainiec popierający UPA i Banderę w Polsce powinien być deportowany i mieć zakaz wjazdu do Polski. Ale trzeba wspierać Ukraińców w walce z naszym wspólnym odwiecznym wrogiem. Te 2 rzeczy nie muszą się wykluczać.
Zapomniałeś dodać, że brakuje wiarygodnych źródeł co do tego jak został zabity.


@lycaon_pictus: Jest kilka przypisów, nie wiem jaką różnicę robi sposób w jaki ich zabili

#!$%@?ąc od ukraincow, to ten Rummel to trochę głupi musiał być żeby taki plan sprytny obmyślić.


@Towarzysz_Szmaciak: Racja, myślał kategoriami człowieka, w porównaniu do morderców.
Pobierz
źródło: comment_1658735998WaF4rgq6JJnj9suJpibcVu.jpg